Bolu satılık daire fiyatları ne kadar?

Bolu satılık daire fiyatları ne kadar?

Bolu emlak piyasası hakkında merak edilenler…

Karadeniz Bölgesi'nin batısındayer alan Bolu,Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2017 verilerine göre, 303 bin 184 nüfusa sahiptir.Ankara ve İstanbul karayolu üzerinde bulunan Bolu, Anadolu’ya geçiş güzergâhında önemli bir konumda olmasıyla dikkat çekiyor. Tarihi ve doğal güzellikleri ile adından söz ettiren Bolu’nun ekonomisi sanayi, tarım ve ormancılığa dayanıyor. Karadeniz’in konut pazarında öne çıkan şehri Bolu’da Merkez, Gerede, Mudurnu, Göynük, Mengen, Yeniçağa, Dörtdivan, Seben ve Kıbrıscık olmak üzere toplam 9 ilçe bulunuyor. Şehrin en kalabalık ilçesi Merkez olurken, en az nüfuslu ilçesi Kıbrıscık oldu. Bolu’yu öne çıkaran başlıca yerler ise şöyle;Abant Gölü, Gölcük Tabiat Parkı, Yedigöller Milli Parkı, Bolu Dağı, Kartalkaya Kayak Merkezi, Atatürk Orman Parkı ve Tarihi Bolu Evleri.  Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden Kartalkaya’nın yer aldığı Bolu, her yıl yerli ve yabancı pek çok turisti ağırlıyor. Turizmin yanı sıra emlak sektöründe de önemli bir yere sahip olan Bolu’da satılık daire fiyatları yakından takip ediliyor. Peki, Bolu’da son bir yılda satılık daire fiyatları ne kadar arttı? Bolu satılık daire fiyatları ne kadar? İşte Bolu emlak piyasasına dair merak edilenler…

Bolu satılık daire fiyatları son bir yılda yüzde 1.12 arttı!

Farklı konut tiplerinin yer aldığı Bolu’da hemen hemen her bütçeye uygun satılık daire bulmak mümkün.Zingat.com Bölge Raporu 2018 Haziran ayı verilerine göre, Bolu satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 1.12 artış gösterdi. Bolu şehrinde ortalama konut metrekare fiyatları 1.763 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi bir başka deyişle, amortisman süresi 22 yıl olarak hesaplanıyor.2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Bolu satılık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için, en düşük 132 bin 209 TL, en yüksek 220 bin 300 TL arasında değişiklik gösteriyor. 2017 yılında ortalama konut satış fiyatı 168 bin TL iken, bu yıl 176 bin 278 TL olarak belirtiliyor.

Bolu kiralık daire fiyatları ne kadar?

Zingat.com Bölge Raporu 2018 Haziran ayı verilerine göre, Bolu kiralık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için, minimum 494 TL, maksimum 824 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 659 TL olarak ölçümleniyor.

Anahtar Kelimeler
banner123
banner122

Davud Ergün

Haberi Oku