BOLU CHP'DE NELER OLUYOR?

Evet, 1 Kasım seçimleri nedeniyle ertelenen kongre takvimi seçimlerden sonra başlatıldı.

Geleneksel hale gelen anlayış hemen düğmeye bastı ve olağan kongre tarihi çok yakınken ısrarla olağanüstü kongre talepleri ile öne çıktı.

Neden?

Çünkü yeni oluşacak kurultay delegeleri belki hoşlarına gitmeyecek. O nedenle kırgın, alıngan beklenti içinde olup beklediklerini bulamayan kurultay delegeleri belki olağanüstü kurultayda Sn. Genel Başkanın rakibi adaya oy verir.

Biz bu olağanüstü kurultayları geçmişte (1989-1994) çok gördük.

Esas konumuz Bolu, Bolu’da seçim sonrası mahalle delege seçimleri hemen başlatıldı. 42 mahalle ve köyde 1 gün içinde seçimler tamamlandı.

 Sonrasını bütün partililerin bildiği gibi seçime itirazlar (ki çok haklı itirazlar, tüzük ve etik anlamda itiraz edilmekteydi.) görevden alınmalar ve yeniden delege seçimi.

Ama şunu sormadan edemeyeceğim, nedir bu telaş? Yangından mal kaçırırcasına 1 günlük seçim!

Hiç olmazsa bu seçimleri 4 güne yayılsa,

Sağlıklı bir biçimde üyeler mahalle delegelerini seçse!(her ne kadar takvim kısa olsa da 4 günü bu takvime sığardı. ) ama öyle olmadı..

Tüzüğe göre, önce mahalle delegeleri seçilecek (onlar Merkez İlçe Başkanlığı ve İl Kongresinde oy kullanacak delegeleri  (kongre delegeleri) seçecekler il kongre delegesi de il başkanı, yönetimi ve kurultay delegesini seçecekler.

Tabii mahalle delegeleri ve daha sonra seçilecek il kongre delegeleri Sn arkadaşlarımızın düşündüğü isimler olmalı ki Bolu’da seçilecek 6 kurultay delegesi uyumlu şekilde oy kullanmalı…

Yani Bolu’da bütün hazırlıklar genel başkan adaylığına hazırlık yapan Sn Muharrem İnce’ye göre dizayn edilmeye çalışılıyor. Bunu Mısır’da ki sağır sultan bile duydu.

Bir diğer konu ise merkez ilçede bu süreçte yaşanan çirkinlikler. Yıllarını emeklerini zamanlarını partiye harcamış emek vermiş eski İl Başkanları, eski İlçe Başkanları, eski belediye başkanları, eski yöneticiler merkez ilçe tarafından ELİT, DİNOZOR, BARON tanımlamalarıyla yerel basında isimlendirilmektedirler. Ki bu tabirler sol siyasete CHP anlayışına CHP örgüt tozu yutmuş ağızlara yakışmadığını esefle karşılıyorum.

Ve deniyor ki bu örgütte 50 yıldır delege olanları tanıyoruz. Şu bilinmelidir ki kimsenin derdi mahalle delegesi olmak değil. Herkes o konuda doyumlu çünkü insanlar partinin her kademesinde görev almış görev yapmış, mahalle delegesi olsa ne olur olmasa ne olur.

Mesele birilerinin partiyi kendisine göre dizayn etmesi. Deniyor ki seçimlerde çalışanlarla çalışmayanları ayırt etmek lazım.  Valla hepimiz partimiz için elimizden geldiğince çalıştık çalışıyoruz. Siz nerdeydiniz diyenlere kısaca şunu söyleyeceğim. 1983 yılında SODEP kuruluşundan beri meydanlarda ve örgütteyiz. (SODEP-SHP-CHP dönemleri) geçmişte CHP ile derdi olanların eski genel başkanımız ve ekibinin himmet ve inayetiyle partiye gelip herkesten çok solcu herkesten çok CHP’li olmalarını da ibretle izliyoruz.

(gerçi solculuk derken sol adına hiçte bir uğraş ve eylem bugüne kadar görülmedi.)

CHP’de görülmeyen metot ve yöntemlerle seçimler yapılmakta, gece saat 23’30 da delege seçim çağrıları…

Geçmişte bin üye vardı biz geldik üye sayısı 5 binlere dayandı” , diyorlar.

Nerede bu üyeler?

Yapılan mahalle delege seçimlerine katılım 650 kişi yani üye sayısının %15’i.

Bakıyoruz Bolu’da CHP’yi aktroller yönlendirmekte, CHP’ye oy vermemiş hiç CHP üyesi olmamış ancak CHP’nin yol haritasında etken olmaktadırlar sebep ne?

Sebep basit CHP Bolu örgütlerini karıştırmak kaostan faydalanmak.

Sn. Muharrem İnce bir TV konuşmasında “Bolu’da örgüte baskı var” diyor. Vallahi doğru söylüyor, üye ve örgüte baskı var, baskıyı bizzat  Sn. Vekil 6 kurultay delegesi için yapıyor.

Çünkü Sayın Muharrem İnce genel başkan olursa vekilimiz genel sekreter olup CHP’nin yapılanmasında söz sahibi olacakmış.

 Yalnız Bolu’yu değil tüm Türkiye’deki örgütleri kendi sol anlayışlarına göre dizayn edeceklermiş.

 Rahmetli babam hep derdi “sabrın sonu selamet” bekleyip göreceğiz.

CHP’nin kurultay delegeleri her dönemde ne yapacağını bilir. CHP gibi kutsal bir emaneti ehil ellere vereceklerinden en ufak bir kuşkum yoktur.

Bizlere Dinozor da dense Baron da dense biz sonradan değil anadan doğma CHP’liyiz.

Geçmişte kendi paramızla CHP’ye parti lokalinin mülkiyetini nasıl aldığımızı bilen bilir. Emeklerimizi çalışmalarımızı bilmeyenlere bilen bir arkadaşımız  (hep çalışmaların içinde olan Sn. Yüksel Ceylan bir panelle bugünkü genç partili kardeşlerimize anlatsın )

Bilmenin zararı olmaz.

Bilenle bilmeyen bir mi?

Esefle izliyoruz yapılan yanlışların kamufle etmek için milletvekili çıkarılmaması için aleyhte çalışıldı deniyor.

Hiçbir CHP’li o anlayışta olamaz o parti suçudur. CHP Bolu örgütündeki arkadaşlar dönüp geriye baksınlar.

Acaba neden oylarımız düştü?

Ekiplerine kendilerine sorsunlar ve aynanın karşısına geçip bir baksınlar ben ne yaptım ne yapıyorum?

2005 te ki istifaların nedenlerini tüm Türkiye’de ki CHP’liler biliyor.

 Sonradan CHP’li olanlar bilmiyor sıkıştıkça acizleştikçe temcit pilavı gibi istifaları dile getirmek ayıptır.

Kendi partinize, partililerinize karşı başlattığınız haçlı seferlerini bırakın CHP karşısındaki siyasetlerle uğraşın.

Ve bilinmeli ki Sayın Vekilde, 2005 tarihinde bir başka siyasi partiden istifa ederek CHP’ye üye oldu.

 Mehmet Karakaya

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner122

DOLAR REKOR TAZELEMEYE DEVAM EDİYOR!

Haberi Oku