Gündem:
AHMET BAYSAL'DA 'HAYIR' DEDİ.
 İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a hitaben bir “açık mektup” kaleme aldı. Mektupta Ahmet Baysal A.Yılmaz’la 5 Mart 2017 Pazar günü İzzet Baysal’ın vefatının 17. Yılı münasebeti ile bir arada olduklarını, bu esnada A.Yılmaz’ın etrafındaki kişilere anayasa referandumun da “Evet” oyu kullanmaları hususunda telkinde bulunmasını doğru bulmadığını o günde ifade ettiğini belirterek daha sonra çok düşündüğünü ve  bu açık mektubu kaleme almaya karar verdiğini açıkladı. Mektubunda Ahmet Baysal A.Yılmaz’a  “o görüştüğümüz gün sevgili köylülerime yaptığın gibi araya girme, Boluluları serbest iradeleri ile yalnız bırak aksi takdirde vebalin ikiye katlanır ! dedi.

Böylelikle mektupta Ahmet Baysal 16 Nisan’da kullanacağı oyun hayır istikametinde olduğunu ifade etmiş oldu.

 

Ahmet Baysal’ın A.Yılmaz’a yazdığı Açık Mektup şu şekilde

 

 

 “Hatırlayacaksın; 5 Mart 2017 Pazar sabahı, dedelerimin köyü Kuzgölcük’te, ufacık köy odasında, rahmetli amcam İzzet Baysal’ın vefatının 17.yılı anma vesilesi ile, hatim duasından önce, beş on dakika bir arada olduk. Senin 16 Nisan referandumunda etrafımızdakilere ‘evet’ oyu vermeleri yönünde görüşlerini anlatman üzerine dayanamadım, araya girdim. Son senelerde yaşanan bazı gerçekleri hatırlatarak, bu ‘evet’ Israrınla herkesi, dolayısı ile içlerinden biri olmakla onur duyduğum Boluluları, hangi siyasi görüşte olursa olsunlar, büyük bir günahın vebali altına soktuğunu hatırlatmaya çalıştım. Bana değer verdiğin saygından olacak, fazla uzatmadın ve konuyu kapattın.

Ama ne var ki ben, o günden sonra devamlı senin ‘evet’ini düşünmeden edemiyorum. Zira seni Boluluların ne kadar tuttuğunu, üç kere arka arkaya Bolu Belediye Başkanlığına seçtiklerinden biliyorum. Bu nedenle, ‘evet’inin etkisinde kalacaklarından korkuyorum. Oysa 16 Nisanda verilecek oylar, o sabah sana anlatmaya çalıştığım gibi, bir iktidar seçimi değil, işlenmiş bir günahın vebaline ortak olup olmama sorunudur.

Bu nedenle o gün sana bir iki cümle ile anlatmaya çalıştıklarımı, bir AÇIK MEKTUP’la halkımıza duyurmayı vazife bildim:

AKP iktidarının son senelerde ülkemize yaşattıklarını herkesten önce eminim ki Yüce Allah görüyor. Bunca akan şehit kanının değerlendirmesi o Yüksek Makamda çoktan yapılmış olmalı. Kuran-ı Kerime inandığım kadar eminim ki, bunların hesabı bugün sorulamıyorsa ahirette elbette sorulacak!

Halktan ‘EVET’i isteyen Başta Cumhurbaşkanı ve AKP milletvekilleri, dini inancımıza göre, bu Referandumu tertipleyenler olarak zaten bu değerlemede CENAB-I ALLAH nezdinde gereken notu çoktan aldılar. PKK ve FETÖ katillerinin şehit ettiği asker ve sivillerimizin günahı ve vebali elbette onlara da bulaştı. Zira bu canilere zemin, zaman ve fırsat hazırlayanlar bu iktidardan başkası değil..Aklı başında ve iman sahibi her insan bu gerçeği görürken ve tarih bu gerçeği böylece yazacakken Yüce Allah mı görmeyecek !

‘Bana kul hakkı ile gelmeyin!’ diyor. Şehitlerimizin hakkı için huzura sadece teröristler mi çıkacak? Yüce Allah, o katillere bekledikleri zaman ve fırsatı verenleri görmüyor mu sanırsın! Bu ülkede FETO ile ortaklık kuran bu Hükümet değil mi? Onlara ‘Ne istediniz ki vermedik ?’ diyendim?

 ‘Aldatıldık’ demekle veya ‘milletten af dilemekle’ bu vebalden kurtulabilmek o kadar kolay mı? Affı, Yüce Allah’ın ‘KULLARIM’ diye övünerek can verdiği ‘şehitlerden’ mi diledin?

Değerli kardeşim Alaaddin,

Tanıdığım iman ve inanç sahibi, dürüst insan sıfatınla sen bu gerçekleri, en azından vicdanen görüyor ve biliyorsun! Beni hep ağabeyin olarak bildin, ben de bu sıfatımla sana ‘Vereceğin EVET ile bu referandumu hazırlayanların vebaline ortak olma!’ diyorum. AKP’ye olan borcun nedeniyle buna katlanacaksan, hiç olmazsa, o görüştüğümüz gün sevgili köylülerime yaptığın gibi araya girme, Boluluları serbest iradeleri ile yalnız bırak aksi takdirde vebalin ikiye katlanır !.

Bu mektup vesilesi ile iman sahibi AKP’li vatandaşıma da seslenmek istiyorum: Biliyorsun, 16 Nisanda vereceğin oy İktidarı değiştirme oyu değil! EVET veya HAYIR; sonuç ne olursa olsun senin partin AKP zaten yine iktidarda! Neden o halde vereceğin bir tek HAYIR oyu ile hiç olmaza yukarıda bahsettiğim günaha ortak olma vebalinden kurtulamayasın!

Değerli Belediye Bakanım;

Referandum sonucunun ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyor; İstiklal savaşını, binlerce şehidimiz ve gazimiz pahasına kazanarak, yoktan var ettiği Türkiye Cumhuriyetini, güç kendinde olmasına rağmen şahsi iktidarına bırakmayıp biz milletine armağan eden Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bu vesile ile bir kere daha rahmet ve şükranla anıyorum.

Sevgilerimle,

Yakacık, 14.03.2017”

Ahmet Baysal

 

Anahtar Kelimeler
HayırEvetAkpReferandum
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Huriye Gökmen Çetin 1 yıl önce

Her zaman ,zor koşullarda yol gösterenler olacaktır,bu mektup da HAYIRLI bir yol açıyor.

Misafir Avatar
Sezgin 1 yıl önce

Ağzına sağlık ahmet amca

-Beğenmedim(0)
Misafir Avatar
Gülşah RTE 1 yıl önce

Şimdiki sistemden memnun olan yok adamlar o zaman değiştirelim diyorlar siz ondanda memnun diilsiniz bi tarafta olun orası karşı taraf olsun yeterki başka derdiniz yok ADAM dünya birincisi olsa yinede memnun olmazsınız (Siirt arabı)

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Meral Akşener Bolululara mesaj gönderdi
AKŞENER BOLU'YA GELİYOR

Haberi Oku