Gündem:
ÇIKARKEN
 ÇIKARKEN..!

 Bolu’da Eşitlik,Özgürlük ve Demokrasinin Sesi olmak İçin Merhaba Derken..!

 Bolu da gerçeklerin emekçi kitlelere olduğu gibi taşınmadığı ve tek sesli bir medyanın egemen olduğu gerçeğini dikkate alan eşitlik, özgürlük ve demokrasiden yana olan bizleri medyadaki bu tek sesliliğe son vermek için halka gerçekleri taşıyan ve Onların sesi-soluğu olmayı amaçlayan önemli bir eksiliği giderecek olan Bolu da Demokrasinin Sesi MEDYA 14’ü çıkarma kararı aldık.

 Biliyoruz ki basılı yayın kitlelere ulaşma da önemli bir araçtır, ama daha da önemli olanı bu yayının içeriğidir; yani kime hizmet ettiği ve kimin yanında durduğudur. Aynı keza işçi ve emekçi yığınların büyük çoğunluğunun yoksulluk ve sefaletle boğuştuğu, OHAL-KHK kararnameleriyle ırkçı ayrımcılığın, baskı, zulüm, içten atma, tutuklama terörünün alıp başını gittiği,aydınların-akademisyenlerin, gençliğin,kadınların dahası ötekileştirilenlerin yok sayıldığı ve her alanda tekçiliğin dayatıldığı bir , ortamda, çok sesli ve demokratik çizgide yayın yapan bir yayının çıkması oldukça önem taşıyor.

Haliyle Bolu da medya üzerindeki tek sesliliği yıkmak, yığınlara gerçeği taşımak , onlarla bire bir temas kurmak ve Onların duygu, istem ve düşüncelerini sıcağı sıcağına aktarmak, konuşulmayanları konuşmak , söylemeyenleri söylemek, kısacası gerçeğin sesi olmak her bakımından aciliyet taşıyor. Gerçeği yazmanın zor olduğunun bilincindeyiz.

Ama zorlukları ancak gerçeklere sıkıca sarılarak aşılacağının da bilincindeyiz. o halde. O halde ulus, dil, din, cins ayrımı yapmadan, kimseyi ötekileştirmeden demokratik bir yaklaşım içinde olayların ve gelişmelerin aktarıcısı olacak, ırkçı-ayrımcı, halkaları bir birlerine düşman eden, gerçekleri çarpıtan,yalana-talana ve haksızlığın her türüne karşı duracağız.

Baskı ve zulüm uygulayan, gerçekleri ters yüz eden, AKP iktidarı egemen sınıflar arasında süren iktidar kavgasında gözü kapalı olarak sistemin politikalarına biat eden yaklaşımların teşhir edilmesi, yığınların aydınlatılıp-uyandırılması, gerçeğin savunucusu olunması Bolu da Demokrasi'nin Sesi MEDYA 14 yayınımızın temel politikası olacak ve haksızlığa, baskıya, zulme ve sömürüye uğrayan ezilen ve sömürülenlerin yanında olacaktır.

 Güç ve olanakları ölçüsünde işçilerin, emekçileri, kadınların, gençlerin, ötekileştirilen ezilen ve sömürülen yığınların sesi-soluğu ve gözü olamaya çalışacağız Özellikle Türkiye'deki politik gelişmelerin Bolu'ya yansımasının çözümlerinin aktarılmasına önem verecek olan yayınımız,tok bir sesle daima gerçeklerin taşıyıcısı olacak ve ısrarla doğru bildiğini dillendirmekten, geri durmayacaktır. Bolu da Demokrasinin sesi mütevazi güç ve olanaklarıyla nice zorluklarla boğuşarak çıktığını unutmadan, okurlarımızın hem yayınımız daha geniş kitlelere ulaştırması ve hem de maddi desteğin yanında, yazı, haber, şiir, öykü, uyarı-eleştiri vb. yazı desteğiyle omuz vermelerini bekliyoruz.

Aksi halde yayınımızı Bolu da demokrasinin sesi soluğu düzeye çıkarmanın zor olacağını unutmayalım. Daha şimdiden tüm emekçileri, gençleri, kadınları Bolu da demokrasinin sesi MEDYA 14 sahip çıkarak, her alanda okunan, takip edilen ve gerçeği sesine kulak verilen bir yayın yapmak için görev başına çağırıyoruz... 

Anahtar Kelimeler
BoluMedya14CantürkSinan
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Nesimi sakmak 1 yıl önce

Dilerim bütün düşündükleriniz gerçekleşir selamlar

Avatar
sinancanturk 1 yıl önce

teşekkür ederim nesimi sakmak, hep birlikte güzel yarınlarda görüşmek dileğiyle..

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

“16 YILDIR EN FAZLA MÜDAHALE EĞİTİM SİSTEMİNE...

Haberi Oku