Gündem:
DURUŞMA DA NELER OLDU?

Kamuoyunda Abant TV- Şantaj davası olarak bilinen televizyon sahibi Mehmet Altun’un uzun süre tutuklu kaldığı kamuoyunda merakla beklenen dava evvelki gün nihayet başladı. Duruşmada davanın tutuklu sanığı Mehmet Altun’un tahliyesine karar verildi. Sanık avukatları ve davanın üç sanığının duruşma boyunca kumpas olarak nitelendirdikleri dava hakkında öncesi ve sonrası ile çok yazıldı ve söylendi.  Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın müşteki olarak taraf olduğu dava ile ilgili Alaaddin Yılmaz’ın yandaş yerel basında maksatlı bir yığın değerlendirmeye yer verildi.

GÜYA GAZETECİLİK YAPIYORLAR

Evvelki gün gerçekleşen davanın ilk duruşmasını takip eden  A.Yılmaz yalaka  basını, baktılar ki davada hâkim tarafsız bir yönetim sergiliyor, ilk günlerin aksine kaçak güreşerek sadece isteyen her vatandaşın duruşma bittikten sonra bir şekilde temin edebileceği duruşma tutanaklarını kopyala-yapıştır şeklinde vererek işi laf kalabalığına getirmekle yetindiler. Medya 14 gazetesi ise yine önemli bir başarıya imza atarak ilk duruşmada olan biteni tarafsız bir gözle objektif bir şekilde verecek.

Birkaç bölüm sürecek olan bu önemli yazı dizisini takip eden lütfen. Edin ki gerçekleri kamuoyundan saklamayı gazetecilik zanneden yalakaların maskesi düşsün.

 Birinci Bölüm

ONURLU MARKET VE MÜŞTEKİLER

 FETÖ davasında sanık olarak yargılanan, savcının iddianame de  hakkında mahkumiyet istediği  Onurlu Yapı’nın sahibi Abdullah ONUR’un Abant Tv sahibi Mehmet ALTUN’a reklam vereceğim diye iş adamı Latif YILDIZ’a ait işyerinde pazarlık yaptıktan bir gün sonra Emniyete giderek seri numaralarını tespit ettirdiği paraları verdikten ve  sonra şantaj iddiası şikayeti ile başlayan ve hemen ardından Bolu Belediye Başkanı Alaaddin YILMAZ, Boluspor Başkanı Necip ÇARIKÇI,Bolu Belediye Meclis Üyesi Aytaç ESKİÇİOĞLU,Özel Çağsu Hastanesi ve Merkez TV sahibi Cavit DEMİR,MUSİAD Başkanı Abdullah ABAT,Köroğlu Beton sahibi Hüseyin ve Aydoğan TEKİN,Alemdar İnşaatın sahibi Abdullah ALEMDAR,Özel Çamkent Anadolu Lisesi Kurucusu Ebru AKİN,Özel Ertem Dershanesi sahibi İlhami ERTEM,Özel İmza Koleji sahibi Eşref TARSUSLU ile Er Piliç Genel Müdürü Süleyman ÖZTÜRK’ün de şikayetçi olduğu davanın ilk duruşmasında bazı şikayetçilerin adli kolluk ile getirilme kararı olmasına rağmen gelmemeleri, bazı şikayetçilerin Emniyetteki şikayetlerini hakim karşısında değiştirmeleri,bazılarının şikayetlerinden vazgeçmeleri Bolu kamuoyunda merakla beklenen Şantaj davasının daha ilk duruşmada şikayetçiler fire verdi yorumlarına neden oldu.

Fetö sanığı Abdullah Onur'un yandaş basında çıkan bir haberinin capsı

ŞİKÂYETÇİLERİN BAZILARI ŞİKAYETLERİNDEN VAZGEÇTİ

Beş aylık iddianame hazırlık sürecinden sonra dün Bolu Adliyesi 3.Asliye Ceza Mahkemesinde saat 10’da başlayan ve 7,5 saat hiç ara verilmeden 17.30’a kadar süren duruşmada; Abdullah ABAT, Ebru AKİN, Eşref TARSUSLU, İlhami ERTEM sanıklar hakkında yaptıkları şikâyetlerden vazgeçti.

2014 TARİHİNDEKİ TİCARİ İLİŞKİLER 2017 ‘DE ŞANTAJ’A KONU OLMUŞ

Köroğlu Beton ile Erpiliç firması arasındaki bazı ticari ilişkilerin yıllar sonra Şantaj iddiasına konu olması mahkeme salonunda şaşkınlık yarattı. Bu konuda ifade veren Abant TV sahibi Mehmet ALTUN ”Geçmişteki Televizyon kanalım ile firmalar arasındaki reklam  amaçlı ticari ilişkilerin yıllar sonra gündemi meşgul eden şantaj iddiasına konu olmasını manidar buluyorum. Bu arkadaşlarımız madem şantaj iddiasında bulunuyorlardı da neden o tarihlerde şikayette bulunmamışlardır. Ne oldu da göz altına alındığım 7 Aralık 2017 tarihinde FETÖ davasında sanık olarak yargılanan Abdullah ONUR’un şikayetinin ardından aynı iddia ile şikayetçi oldular?”diye konuştu.

ALAADDİN YILMAZ DURUŞMADA KENDİ EV ADRESİNİ UNUTTU!

Bolu Adliyesinde 3. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada şikayetçi ve müşteki olarak yer alan Alaaddin YILMAZ mahkeme katibinin kimlik tespiti sırasında sorduğu ev ikametgah adresi karşısında,” Bahçelievler Mahallesi…” diye söze başlayınca İmdat Aslan tarafından,” O sizin eski adresiniz oradan taşındınız” diye uyardı. Bunun üzerine Yılmaz yanında bulunan avukatı Fikret ÇIRAÇIYA dönerek,”Neydi benim adres?”diye sormasına Avukatı Fikret Çıracı’nın sessiz kalması sonrası mahkeme katibi tarafından adresin “ Bolu Belediyesi” olarak geçilmesine karar verildi.

İMDAT ASLAN,”HANGİNİZDEN TEK KURUŞLUK MENFAATİM OLDU?”

Şantaj davasında esas hedefin kendisi olduğuna dikkat çeken İmdat ASLAN duruşma salonunda bulunan şikayetçilere dönerek ,”Hanginizden tek kuruşluk para almışlığım ya da başka bir menfaatim oldu? Ben 2014 de Bolu’da FETÖ’den şikayetçi olan ilk şikayetçi müşteki ve tanığım. FETÖ’nün örgüt şemasına kadar yetkililerle kafa patlatıp riske girdim. FETÖ’nün militanları tarafından 2012 de Bolu Havadis Gazetesinde yazdığım yazılardan dolayı  “Çıkar Amaçlı Suç Örgütü üyesi ve Lideri” olduğum iddia edildi.

İddia edenlerin bir kısmı Bolu Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 14 yıl ceza aldı, bir kısmının yargılanması hala devam ediyor. Ayrıca 2012’de FETÖ başı Fetullah GÜLEN tarafından açılan 98 ayrı iddia ile hakkımda açılmış ceza ve tazminat davaları var ,sizin bir tanenizin bir tek FETÖ militanını deşifre etme gayretiniz oldu mu?

Kaç taneniz şimdiki gibi bir araya gelerek bir tek FETÖ militanı aleyhinde tanıklık etti?”diye sordu.

FETÖ SANIĞINI “FETÖ SANIĞI”DİYE YAZAMIYOR BU NASIL MİLLİ BASIN?

İmdat Aslan daha sonra Bolu basınında birçok haberin perdelendiğine dikkat çekerek, ortak hareket eden bir basın hareketi var diyerek, duruşma salonunda Alaaddin YILMAZ’IN Avukatı Fikret ÇIRAÇI’nın yanında oturan  Takip Gazetesi muhabiri Hakan AYDIN!a dönerek,”Bir haber yapıyorsunuz olayı birinci gün “ŞANTAJ” olarak yazıp bizim isimlerimizi açıktan yazıyorsunuz ancak iddiada bulunan   FETÖ’den sanık olarak yargılanan Onurlu Yapının sahibi Abdullah ONUR’un ismini perdeleyerek “Bir işadamı” diye yazıyorsunuz diğer gün  aynı haberi takla attırarak bu seferde “RÜŞVET” olarak tekrarlayıp  yüzümüzü kapatıyor güya itibarsızlaştırmaya çalışıyorsunuz.Bilin ki beni bu algılarınızla  itibarsızlaştıramazsınız ancak FETÖ militanlarını ve kriptolarını sevindirirsiniz kendinizi alkışlatırsınız” dedi.

 FETÖ’NÜN KRİPTO YAPILANMASI HALA ÇÖZÜLEMEDİ

Aslan duruşmadaki ifadesinde devamla,”FETÖ yapılanmasının kaymak tabakası firar etti,ettirildi.Büyük zafiyetler oldu.Şimdi en zorlu mücadele süreci olan dışarıdaki FETÖ’nün “KRİPTO” yapılanması.Bu damarın en kalın olduğu illerden biri Bolu.

Çünkü Bolu FETÖ için stratejik bir il.

Analitik düşünce ile süreç yorumlanmadığı sürece goygoyculukla FETÖ mücadelesinde beklenilen başarı elde edilemez. 17/25 öncesi  bile FETÖ militanları ve kriptoları bana 15 Temmuz sonrası bazı bürokratların ve siyasilerin yapmak istediği itibarsızlaştırmayı yapamadılar.

Bilmelisiniz ki bu garip tavırlarınız ile  bilerek yada bilmeyerek kendinizi FETÖ’ye  elleri kızarıncaya kadar alkışlatırsınız. O yüzden Bolu’daki bazı basın mensupları Bolu Belediyesinin kiracısı kestikleri faturalar ortada,o yüzden Alaaddin YILMAZ’ın Abant TV’yi kendisini eleştiriyor diye kapatmak için TÜRKSAT’a kadar gittiği Abant TV’ye, 2012-2013-2014yıllarında 400 bin TL lik bir paranın verilmesini yazamazsınız.

Alaaddin YILMAZ her gün gazetelerde goygoyculuk mantığı ile haber olmasına ses çıkaramazken, Bolunun menfaatine olacak en ufak bir eleştiriye tahammül edemiyor.”diye sözlerini tamamladı.

LATİF YILDIZ,”MEĞERSE POLİSLER DIŞARIDAYMIŞ”

FETÖ’den sanık olarak yargılanan Abdullah Onur ile 20 yılı aşkın bir zamandan beri tanıştıklarını ona ağabeylik koruyuculuk yaptığını söyleyen Yıldız,”Bana Mehmet ALTUN ile aramızı bul abi, eskiden reklam çalışması yapmıştık diğer TV kanalları Köroğlu TV ve Merkez TV de reklamlarım çıkıyor, sakıncası yoksa onun kanalında da çıksın” dediğini sonradan Mehmet ALTUN ile Abdullah ONUR ile bir araya getirdiğini reklam için 55 bin TL ye bir yıllık anlaştıklarını parayı 2 gün sonra Abdullah ONUR’un işyerine getirdiğini acele ile bırakıp giderken kendisini dışarıda park halindeki aracına kadar geçirmek istediğini ancak Abdullah ONUR’un izin vermediğini,”Abi gerek yok” dediğinin ne anlama geldiğini sonradan anladım ki meğerse dışarıda  polisler  Abdullah ONUR tarafından numarası önceden aldırılan şantaj iddiasına konu olan paraları suçüstü yapmak  için pozisyon almış.”

“ABDULLAH İYİ TÜCCARDIR ANINDA 55 BİN TL VERMEZ”

Latif YILDIZ duruşma salonunda ifadesinin devamında,”Abdullah ONUR iyi bir tüccardır. Hayatta bir reklama 55 bin TL vermezdi anlaştığında aslında şaşırdım içimden de şüphelendim. Çünkü hayatta bir Tv ye 55 bin TL lik reklam vermezdi. Meğerse amacı başkaymış. Şimdi anlaşıldı.”diye ifadesini tamamladı.

Devam edecek….

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner123
banner122

"BAZI ZAMAN TIRMALAMALAR ERKEN BAŞLAR!"

Haberi Oku