Gündem:
EĞİTİM-SEN'DEN 29 EKİM AÇIKLAMASI

Açıklamayı yapan Eğitim-Sen Bolu Şube Başkanı Erkan Korkmaz;

“Cumhuriyetimizin kuruluşundan bu yana tam 92 yıl geçti. 92 yıl önce Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarının, kahraman  Anadolu halkının olağanüstü çabalarıyla   kurulan Cumhuriyetimizin kazanımları günümüzde tek tek yok edilmekte, bin bir emekle kurulmuş olan fabrika ve tesisleri özelleştirme adı altında talan edilmekte, yer altı ve yerüstü kaynakları,doğası katledilmektedir.Ülkemiz insanı taşeronlaştırma adı altında sefalet ücretleriyle köleleştirilmekte,emekçiler güvencesiz ve güvenliksiz olarak  çalışmaya zorlanarak  can vermektedirler.Cumhuriyetin kuruluşuyla bir çok Batı ülkesinden önce seçme ve seçilme hakkına kavuşmuş, ikinci sınıf insan konumundan ülkenin eşit yurttaşları konumuna geçmiş olan  kadınlarımız tekrar 2. Sınıf vatandaş haline getirilerek eve hapsedilmeye çalışılmakta,uygulanan politikalarla kadın hızla kamusal alandan uzaklaştırılmaktadır.Kadın cinayetleri artarak devam etmektedir.

Çocuk Gelinler Hızla Çoğalıyor

 Cumhuriyetin en temel eğitim politikası olan  laik,bilimsel ve kamusal  eğitim sitemi yok edilerek ,eğitim hızla özelleştirilmekte-ticarileşmekte ve dinselleştirilmektedir.Laik eğitime yönelik saldırılar sistemli ve artarak devam ettirilmekte ,dindar ve kindar nesil yetiştirmek için, eğitim politik bir araç olarak görülmektedir. 4+4+4 gerici eğitim dayatmasıyla okul terk oranları hızla artmakta, çocuk gelin ve çocuk işçiliğinin önü açılmaktadır.Eğitimin dinselleştirilmesi yönünde en son atılan adım ise ilk okul 2.sınıf öğretim programına eklenen ve içeriği Talim Terbiye Kurulu yerine Din Eğitimi Genel müdürlüğü tarafından düzenlenen Arapça dersidir. Milli eğitim darmadağın edilmekte, ülkemizin geleceği olan çocuklarımız tarikat ve cemaatlere teslim edilmektedir.Eğitim Kurumları liyakat yerine yandaşlık ölçütüyle atanan yöneticiler eliyle  kaosun içine itilmektedir.

“Yurtta Barış,Dünyada Barış”

 Ülkemizin bölünüp parçalanmaması için 92 yıl önce yurttan kovulan emperyalistlerin çarkına su taşınmakta,92 yıl önce paramparça edilen SEVR hortlatılmaya çalışılmakta, çevremizde büyük bir karmaşa ve çatışmalar yaşanmaktadır.Yaşanılanlara bakıldığında  toplumsal barışın tehdit altında olduğu ve topraklarımızda kan ve göz yaşının hüküm sürdüğünü görmekteyiz.Ülkemizin Hızla bir Ortadoğu ülkesi haline getirilmeye çalışıldığına tanık olmaktayız.Günümüzde  Atatürk’ün Gençliğe hitabesinde dile getirdiği hususlar bir bir ortaya çıkmaktadır.

Bu vesileyle halkımızı Cumhuriyetimizin 92.Yılında Cumhuriyetin Kuruluş felsefesi olan   Laik-Demokratik değerlere ve Cumhuriyetin kazanımlarına  sahip çıkmaya, Atatürk’ün “Yurtta Barış,Dünyada Barış” İlkesini hakim kılmaya çağırıyor,Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder ATATÜRK’ü bir kere daha saygıyla anıyoruz.” Dedi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
aysun k 6 yıl önce

Maalesef sizin de isaret ettiginiz bu tablo sebebiyle bayram coşkusu yasamaktan cok uzak bir noktadayiz. "Umarım..." ile baslayan bir cümle kurmakta zorlanıyorum ama; umarim 1 kasimda cumhur, cumhuriyetle kazandigi söz hakkini yine cumhuriyet ve onun kurulus felsefesinin bekasi icin kullanır.

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner122

BOLU'YA YENİ AİLE VE SOSYAL HİZMETLER...

Haberi Oku