"google-site-verification" content="BBzqtWrXTOresAe-g1_fakLE8Sa7FhH5sxUsyofvfLs"
Gündem:
EMEK VE DEMOKRASİ PLATFORMU:DİRENEN FİLİSTİN HALKINA BİN SELAM!

Haber:Ahin ASLAN

Bolu Emek ve Demokrasi Platformu, İsrail’in Doğu Kudüs ve Gazze’ye yönelik saldırılarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Açıklamada, “Şimdi emperyalizme ve onun Ortadoğu’daki taşeronlarına, işgalci İsrail yönetimine karşı ayağa kalkma ve mücadele etme zamanıdır. Şimdi barış için, Filistin halkının ait olduğu topraklarda özgürce yaşayabilmesi için yan yana durma zamanıdır. Emperyalistler kaybedecek, direnen Filistin halkı kazanacak” denildi.

EMPERYALİSTLER,ORTADOĞU’YU KAN GÖLÜNE ÇEVİRDİ!
İzzet Baysal Caddesi’nde bulunan İzzet Baysal Anıtı önünde saat 17.00’de gerçekleşen basın açıklamasını Bolu Emek ve Demokrasi Platformu adına Serdar Koçyiğit okudu. Koçyiğit, “İsrail’in Doğu Kudüs ve Gazze’ye dönük saldırıları devam ediyor. Filistin halkı kendi yaşam alanı olan topraklarına sahip çıkarken, her türlü baskıya ve zorbalığa karşı direnirken aralıksız bombalanıyor, evlatlarını yitiriyor. İşgalci İsrail’in saldırıları sonucunda şu ana kadar 58’i çocuk olmak üzere 192 Filistinli yaşamını yitirdi. Emperyalistler ve işbirlikçilerinin, kendi çıkarları ve gelecekleri için, Ortadoğu’yu kan gölüne çeviren politikaları bölge halkları için acı, gözyaşı, yoksulluk ve savaş dışında bir şey üretmedi, üretmeyecek de… İsrail devletini yönetenler başta olmak üzere emperyalistlerin bölgedeki uzantıları kendi gelecekleri ve çıkarları için insanların yaşamlarını yitirmesi ve ait oldukları toprakları terk etmek zorunda bırakılmasını din ve ulusalcılıkla perdelemeye çalıştı” dedi.

“YAŞASIN EMEKÇİLERİN ULUSLARARASI DAYANIŞMASI”
Ortadoğu’nun tüm halklarının barış içerisinde yaşayabileceğini ve bir gün mutlaka bunu başarabileceklerini vurgulayan Koçyiğit, “Oysa Ortadoğu’nun tüm halkları barış içerisinde bir arada yaşayabilir ve bir gün mutlaka bunu başaracaklar. İsrail’in, emperyalistlerin ve işbirlikçilerinin kimi zaman açık kimi zaman dolaylı desteği ile, Filistin halkının direncini kırmaya dönük saldırıları hamasi nutuklarla ve ezbere söylenen cümlelerle engellenemez. Dünyanın bu saldırılara karşı açık ve kesin şekilde Filistin halkının yanında olduğunu göstermesi gerekmektedir. Emekçiler dünyanın her yerinde süslü cümlelerle hiçbir şey söylememeyi becerenlere yol gösteriyor. İtalya’da Livorno liman işçileri İsrail’e gidecek gemiye silahların yüklenmesini engelleyerek direnen Filistin halkı ile dayanışmanın nasıl olması gerektiğini ortaya koydu. “ Livorno limanı Filistin halkına yönelik katliamın suç ortağı değil.” diyen emekçileri Bolu’dan emek ve demokrasi platformu olarak selamlıyor, biz de bu suça ortak olmayacağımızı tekrar tekrar söylüyoruz. Yaşasın emekçilerin uluslararası dayanışması” diye konuştu.

AKP, SİYASAL İSLAMCI İDEOLOJİ İLE YAKLAŞTI
AKP iktidarının Filistin meselesine siyasal İslamcı ideoloji penceresinden yaklaştığını ifade eden Koçyiğit, “AKP iktidarı da Filistin meselesine siyasal İslamcı ideoloji penceresinden yaklaşmış, İsrail ile geçmiş iktidarların yürüttüğü geleneksel devlet politikalarını derinleştirerek yürütmeye devam etmiştir. AKP iktidarı Filistin devletinin FKÖ içinden seçilmiş resmi temsilcileriyle ilişkileri sürdürürken diğer yandan kendisi gibi dinsel referanslardan hareket eden HAMAS’ı da muhatap alarak bu günkü iki yapılı Filistin’in oluşmasına ciddi etkide bulunmuştur. HAMAS ile olan ilişki ile diğer emperyalist merkezler gibi çözümsüzlüğe oynayıp Filistin sorununu çözmeye çalışmaktan ziyade onu Ortadoğu’da söz sahibi olmanın aparatı olarak kullanmıştır. Filistin halkına yapılan saldırıları ve vahşeti gizleyemeyen İsrail yönetimi kendi halkını bile yaşananlara dönük ikna edemiyor” ifadelerini kullandı.

ZAYIF ÇAĞRILAR SORUNU ÇÖZMEZ!
‘Şimdi emperyalizme ve onun Ortadoğu’daki taşeronlarına, işgalci İsrail yönetimine karşı ayağa kalkma ve mücadele etme zamandır’ diye Koçyiğit son olarak şunları söyledi: Netenyahu hakkındaki iddialar ve 23 Mart’ta yapılan seçimlere rağmen halen hükümetin kurulamamış olması İsrail yönetimin neden şimdi saldırganlaştığı sorusunun yanıtlarını içerisinde barındırıyor. Halkları din ve ulus farklılığını kullanarak karşı karşıya getirmek sıkışan iktidarların kullandığı oldukça tehlikeli bir yöntem. Netenyahu yönetiminin bu yöntemi emperyalist egemenlerden bağımsız kullanmadığı açık. Ancak tüm propaganda araçlarına rağmen İsrail halkının önemli bir bölümü yaşananlara onay vermiyor. İsaril’e ve arkasındaki emperyalistlere ses çıkaramayanların yaptıkları zayıf çağrılar sorunu çözmez. Ya da çokça tanık olduğumuz üst perdeden atılan hamasi nutuklar akan kanı durdurmaz. Şimdi emperyalizme ve onun Ortadoğu’daki taşeronlarına, işgalci İsrail yönetimine karşı ayağa kalkma ve mücadele etme zamanıdır. Şimdi barış için, Filistin halkının ait olduğu topraklarda özgürce yaşayabilmesi için yan yana durma zamanıdır. Emperyalistler kaybedecek, direnen Filistin halkı kazanacak!”

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner122

TOKİ'DEN MENGEN'DE MÜTEAHHİTLERE...
TOKİ’nin ihalesi yapılıp sözleşmeye bağlanan projelerinin büyük bölümü uygulama sürecinde değişikliğe...

Haberi Oku