Gündem:
GREV'İN 1. GÜNÜ  TALEPLERİNİ HAYKIRDILAR

Bolu İzzet Baysal Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki grevin birinci gününde saat 12:30'da ruh sağlığı çalışanlarınca basın açıklaması gerçekleştirildi. TTB, TPD, SES, Türk Sağlık SEN, adına açıklama yapan Bolu Düzce Tabipler Odası Başkanı Fatih Demircioğlu sağlıkta dönüşüm sisteminin çalışanları mağdur ettiğini belirterek “performans sistemi nedeniyle daha kısa sürede daha fazla hasta muayene etme baskısı sağlık hizmetlerinin niteliğini azaltmaktadır” dedi.

Fatih Demircioğu branş hastanelerinin bu sistemden daha çok etkilendiğini ve burada çalışanların adeta cezalandırıldığını söyledi.

Demircioğlu; Eğitim Araştırma hastanesi olmasına rağmen çoğunlukla eğitim görevlilerinin hasta bakmakla hükümlü kaldıklarını söyleyerek 2 günlük grevlerinin gerekçelerini ve çözüm üretilmesini istedikleri sorunlarını sıraladı.

 

1)     Sağlıkta dönüşüm ve performans sisteminin sonucu olarak ortaya çıkan ve hastanemizde artık sürdürülemez duruma gelen, gelir adaletsizliği ve hak mağduriyetinin giderilmesi,

2)     Bolu ilindeki diğer hastanelerle karşılaştırıldığında, Eğitim ve Araştırma Hastanesine dönüştürülen kurumumuzda, çalışmakta olan tüm hekimlerin yaşadığı ek ödeme, ve özlük kayıplarının kanuni düzenlemeyle giderilmesini,

3)     Öncelikli görevi sağlık hizmeti üretmek olan uzman hekimler ile öncelikli görevi eğitim vermek olan öğretim üyeleri aynı kurumda çalışmak zorunda bırakılmakta, bu da kurumda çalışan tüm hekimler açısından hak kayıplarına yol açmaktadır. Bu kayıpların giderilmesini,

4)     Asistan hekimlerin eğitim süreçleri, hem hocaların hem de asistan hekimlerin iki farklı birimde öncelikli olarak hasta bakmaya zorlanmaları nedeniyle sekteye uğramıştır. Bu gelecekte nitelikli psikiyatri hizmetinin verilmesinin önünde büyük bir engel olacaktır, bu nitelik kaybının önüne geçilmesini,

5)     Branş hastaneleri özelinde Ruh Sağlığı Hastaneleri, ülkemizde bir ruh sağlığı yasasının olmaması, özellikle hizmet üreten ruh sağlığı hastanelerinin performans sistemine kurban edilmesi nedeniyle tüm çalışanları ve hastalarıyla topyekün cezalandırılmaktadır.

ivedikle bu sorunlarımıza çözüm üretilmesini talep ediyoruz.

Hastalarımıza bundan sonraki süreçte daha nitelikli bir sağlık hizmeti sunmak adına 21-22 ekim tarihlerinde acil hastalar, yatan hastalar ve çocuk hastalar dılında poliklinik ve sağlık kurulu hizmeti üretmeyeceğiz.


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner122

BOLU'YA YENİ AİLE VE SOSYAL HİZMETLER...

Haberi Oku