Gündem:
Hz. ÖMER ve ADALETİ #HAYIR DİYOR

 “Bir insanın şöhretine ve görünüşüne aldanma, namaz ve niyazına bakma, aklına ve doğruluğuna bak” Hz. ÖMER

Hz. Ömer ve adaletini diline dolayıp, Müslümancılık demagojisi ile yatıp kalkanların ve emperyalizmle işbirliği yapanların, her seçimde olduğu gibi bu referandumda dadindarlık maskeleri düşmüştür.

Anımsayalım; AKP’nin 2002 milletvekili seçimlerinin ertesi sabahında CHP’nin oy pusulaları yarı yakılmış biçimde çöplüklerden toplanmıştı. 2002’den 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerine kadar yapılmış olan her seçimde ve 2010 referandumunda, sonuçların açıklanmasına az bir süre kala 18.00-19.30 sularında ABD’nin Ankara Büyükelçileri papağan gibi “Türkiye’de demokratik bir seçim yapılmıştır” açıklamalarıyla biz Türkleri ve tüm dünyayı kandırmaya çalışmışlardır. Yolsuzlukların, hırsızlıkların ve usulsüzlüklerin özellikle Ankara’da ayyuka çıktığı 30 Mart 2014 yerel seçimleri ve bu referandum için açıklama yapamamışlardır. Cumhurbaşkanını hala kutlayamamış olmaları çok düşündürücüdür. ABD Ankara Büyükelçileri’nin, 2002 seçimlerden bugüne, siyasilerin bile seçim ve referandum hakkında açıklama yapmasını beklemeden alelacele açıklamalar yapması, işbirlikçilerini koruma ve güvence altına alan cansiperane tavrı ile Türkiye’nin çağdaşlaşma yönünde adım atmasını engelleyen Türk düşmanlığı tavrını açıkça ortaya koymuştur.

Özellikle,Amerikancı 1980 faşist askeri darbeden bu güne, emperyalizmin işbirlikçi gelenekleriyle beslenen esrarkeş ve haşhaşi İngiliz tarikatçı yobazlığının ve adaletsizliğinin gazabını yaşıyoruz.

16 Nisan 2017 Referandumu sırasında ve sonuçların ilanında yaşadığımız usulsüzlükler diz boyu iken, birde YSK’nın yasa tanımaz tavrını eklediğimizde, bu dinden, imandan, vicdandan yoksun Müslümancılık maskesi karşısında Hz.Ömer ve adaletinin bile elinin kolunun bağlandığını görüyoruz.

YSK Başkanı Sadi Güven referandum sırasında alınan YSK kararları ile ilgili eleştirilere; “'evet' mührü iradeyi yansıtıyor. Mühürsüz zarf ve oy pusulaları ilk değil daha önceden de kullanıldı” diyor ve sonrasında YSK, adeta yasa tanımaz bir tavır sergiliyor.

Referandum hakkında gazetelerde yer alan bazı haberler:

Evet: 24 935 426
Hayır:23 616 345
Fark: 1 319081
Mühürsüz oy: 2 500 000 ve 1 milyona yakın geçersiz oy…?

39 seçmeni olan bir köye 390 oy pusulası gitmiş!?

Viranşehir’de sonuç; 13.067 evet, 58 hayır. Tutanaklardaki imza tek kişiye aitmiş!?

Bir köydeki sandık görevlisi “Köyün muhtarı bütün oylar Evet’e basılacak dedi. Ardından da sandıkların başına adamlarını koydu. Açık da kapalı da oy kullanıldığını gördüm, itiraz ettim ama itirazım kabul edilmedi. Benim bulunduğum okulda 3 sandık vardı; üçünde de muhtarın adamları vardı. Bir şey yapamadım, partiye bildirdim. Ben bir çiftçiyim, lütfen benim adımı haberde yazmayın” demiş.

“…Kazımkarabekir’de seçim bittikten sonra sandık başkanı mühür basmaya başlıyor. Gaziantep Şehit Kamil ilçesinde müşahitleri sayım sırasında içeri sokmuyorlar. Erzurum Karayazı’da CHP İlçe Başkanı sayım alanına sokulmuyor ve kaymakam gün boyunca, özel harekât ile birlikte teker teker sandıkları dolaşıyor; seçmenlere ‘Evet’ oyu verin diyor. Burada birçok açık oy kullanımı var. Kadınların birçoğu sandıklara gitmemiş. Benzer şekilde Şanlıurfa, Suruç’ta Viranşehir’de çok örnek var. Mesela Hilan Köyü’nde 100 kişi şu an Datça’da işçi olarak çalışıyor ama hepsi gidip oy kullanmış, müşahitler ise sandığa yaklaştırılmamış”.

Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan, şöyle konuşuyor: “Referandum sonuçları aslında yüzde 53-57 ’Hayır’ önde. Evet oyları düşük. Ancak YSK’nın da katkılarıyla zoraki bir ‘Evet’ oluşturulmuştur. İnce bir nokta da şudur: Ülke, kula kul olmaya meyilli. Bunların Allah’ın insanlara verdiği hakkı bir kişiye teslim etmesi Türkiye’deki inanç sistemini de sorgulanabilir hale getirmiştir. İnsanoğlu Allah’ın kuludur. Yaradılışla Allah’ın insanoğluna verdiği en büyük ödül aklını özgürce kullanmasıdır. Aklını bir kişiye teslim etmesi, İslam’ı savunan bir siyasi iktidarın inanç değerlerinin çökmesinin göstergesidir. Bu da inanç sisteminin yeniden sorgulanmasını gerektirir.”

Yukarıda ki alıntılar basında yer aldı. 18.04 2017 tarihli Cumhuriyet gazetesinin “Sandık tanıkları anlatıyor: YSK duyurmadan AKP’liler biliyordu” başlıklı ve“Seçimlerde görev alanlar, mühürsüz oyların tespitine rağmen AKP’lilerin YSK’nin geçerli sayma kararını önceden bildiğini söyledi” alt başlıklı haberinden veYurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan haberini de aynı günlü Cumhuriyet gazetesindenderledim.

Daha fazlasını derleyip yazmaya elim varmıyor.

Bu utanmazlıkları, oy hırsızlarını ve usulsüzlükleri yapan vicdansızlar kendilerini Müslüman diye yutturuyorlar. Müslüman kimliğimize ve İslam dinimize onarılmaz zararlar veriyorlar. Hesabın, ahirette değil, bu dünyada görülmek üzereHz. Ömer ve adaletine havale ediyorum.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, sözüm ona “zafer” konuşmasında, daha ortada açılmamış sandıklar dururken yangından mal kaçırırcasına“Kimse sonuçları küçümsemeye ve geçersiz saymaya kalkmasın, onların haberi yok ama atı alan Üsküdar’ı çoktan geçti” diyerek, başta İstanbul’u“Son Sözü Millet Söyler” afişleriyle donattığı ve dilinden düşürmediği Milli İrade’yi hiçe saydı.

Türk mitolojisinin, sömürüye ve haksızlıklara karşı kahramanlık, yiğitlik ve dürüstlük simgesi Köroğlu’nun, hırsızlardan atını geri alıp Üsküdar’ı geçmesinden bugüne, at sırtında bile duramayanlardan Üsküdar Üsküdar olalı böyle zulüm görmedi. Akılı uslu, sütçü beygirine binmek varken, asil yaradılışlı, deli dolu yarış atına binmek kimin neyine!

İşte, emperyalistlerin gem vurduğu atı emperyalistlerden zorlaalıp, Köroğlu gibi, her zaman payidar olarak sonsuza dek Üsküdar’ı geçen adamın resmi;

İşte 20. yüzyıla damgasını vuran Çağdaş Köroğlu; Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK


Mahmut ÖZTÜRK “Çanakkale’den Sakarya’ya” 2010, Tuval Üzerine Yağlıboya,150x120cm. (Ödüllüdür ve Ankara Yenimahalle Belediyesi Koleksiyonundadır)

“Korku üzerine hakimiyet inşa edilemez”Mustafa Kemal Atatürk / Nutuk.

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

NEŞELİ KAMPANYA

Haberi Oku