Gündem:
'RAMAZAN” DİSİPLİNE GİDER!
 “RAMAZAN” DİSİPLİNE GİDER!

10 Kasım 2016 günü saatler 9.05’i göstermekte, Türkiye Ata’sını anmakta. Saygı duruşunda bulunan vatandaşların kahir ekseriyeti FETÖ’yü, iktidardaki bir zamanlar FETÖ’nün ortağı laikliğe düşman olduğu tescilli AKP’yi düşünmekte, Milli Mücadele de Atatürk ve silah arkadaşları başarılı olmasa idi Türkiye var olabilecek miydi? Türkiye’yi nasıl bir yaşam bekliyordu? veya gün itibariyle bu gidişin sonu nereye varacak? durgun biraz da umutsuz gözlerle siren seslerini, araba kornalarını takip ediyordu.

İşte o anlarda Bolu Endüstri Meslek Lise’sinde Ramazan adında bir öğretmen(!) derste cebinden kâğıt paralarından birini çıkarır ve paranın üzerindeki Atatürk resmine tükürür.

Ramazan, Nur tarikatının bilmemne versiyonuna bağlı, gerici cumhuriyet düşmanı görüşlerini saklamayan biridir. Nur tarikatının Fethullahi kliğine bağlı olmaması kendisini bu süreçte kurtarmış gibi gözükmektedir.

Ancak derste Atatürk’ün resmine tükürecek kadar gözünü kin ve nefret bürüyen Ramazan’ı, olaya şahit olan sınıfın bilinçli öğrencileri CHP Gençlik Kolları Başkanı Tahsin Mert’e şikâyet eder.

Olay bir anda kamusal hale gelmiştir, çirkin hadise ulusal basına çıkar.

Ve Ramazan açığa alınır.

Şimdi Ramazan için disiplin günleri başlayacaktır da, ne olacaktır?

Bir canlandırma yapalım isterseniz!

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, kendisi de Atatürk ve cumhuriyet düşmanı görüşlerle hemhal müdür, soruşturma için bir müfettiş grubu görevlendirecektir.

Müfettiş veya müfettişler Ramazan’ı okul müdürü vesair yöneticilerin gözü önünde sorguya çekecektir.

Uyarma, kınama, ekonomik ceza ya da kıdem durdurma cezaları verecek ya da görevsizlik kararı verip Ramazan’ı İl Disiplin Kurulu veya MEB Yüksek Disiplin Kuruluna sevk edecektir.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yapan zat bütün yönetici kadroları AKP’lileştirmiş, yandaş sendika Eğitim Bir Sen talimatları doğrultusunda ne kadar “badem” varsa hemen hepsini ödüllendirmiştir.

Bu kadrolar Ramazan’ı sorgulayacak!

Canlandırma:

Müfettişler, yöneticiler ve öğretmen(!) sorguda hazır bulunmakta,

Müfettiş: Ya kardeşim, hepimizi zor duruma soktun, ne gerek vardı bu harekete, bizde Atatürk konusunda seninle hemen hemen aynı şeyleri düşünüyoruz, ama böyle lüzumsuz işler yapmıyoruz, bak CHP’liler, Atatürkçü geçinenler bu işin peşinde, basından da konuyu takip ediyorlar, adamlar senin bu eyleminden yola çıkarak partimizi ve müdürümüzü yıpratmaya çalışıyor, senin dosyayı yukarıya göndersek seni meslekten atarlar mecburen, neden böyle bir şey  yaptın?

 

Öğretmen: Özür dilerim efendim, yanlış anlaşıldım, beni şikâyet eden öğrenciler muhalif, beyinleri yıkanmış tipler, ne zamandır beni kolluyorlardı. O gün ben affedersiniz nezleydim, üzerinize afiyet griptim. Sürekli burnumdan sarfiyat çıkıyordu, derste burnumu silmek istedim, elimi cebime attım, mendil yerine bir yüzlük çıktı, mendile sümkürüyorum derken paraya sümkürmüşüm. Tamamen bir tesadüftür efendim. Muhalifler bu konuyu abarttıkça abarttılar.

Suçsuzum efendim.

 

Müfettiş: Bunu bu şekilde açıklamamız, tutanak tutmamız çok zor, ama sen istediğin gibi savunmanı yapmak durumundasın, bu konuda serbestsin, sen istersen bu şekilde  savunmanı yap, belki bir formül bulunur.

Okul yöneticisi: Efendim bende öğretmenimizin o gün hasta olduğuna şahidim. Çok değerli bir kişidir kendisi, devamlı Akit okur, namazını, cumasını kaçırmaz, iyi bir müslümandır, çoluk çocuğu var. Yakmayalım öğretmenimizi!

Müfettiş: Sayın yönetici bende sizin gibi düşünüyorum, elimizde listeler var, hangi öğretmen dinine bağlı, Müslüman bir vatan evladıdır, kim münafık, beyinleri kirletilmiştir, hepsini biliyoruz.  Öğretmenimizi de biliyoruz, sendikamız da kendisini çok beğenmektedir, ,ileride yönetici yapmak istemektedir lakin konu bizi aştı, ne yapacağız bilmiyorum!

Öğretmen: Efendim ben Nurjuvazi tarikatı bağlısıyım, ancak Fethullah Hocacı değilim, bu benim için olumlu bir şey değil midir?, Sendikamıza da çok teşekkür ederim.

Müfettiş: Orası öyle zaten Fethullah’a sempatin olsaydı, seni bizim elimizden kimse kurtaramazdı, durum şimdi biraz daha aydınlandı, bak yöneticilerinde seni seviyor.

Biz senin dediğin gibi tutanağı tutalım, öğrencilerin muhalif kaydını mutlaka düşelim, yöneticilerinde sana şahit olsunlar, bakalım kıdem durdurma ile falan konuyu atlatabiliriz beldi, tabi müdürümüzün tavrı da çok mühim, biliyorsun gomonistler onu da hedef aldı,

Yaz kızım:

Öğretmenimiz başarılıdır, o gün hasta idi, ne yaptığını bilmiyordu,öğretmenimizi şikayet eden öğrenciler d okulda muhalif, anarşik davranışları ile tanınan tipler olduğundan…………

 

 

 

*”Canlandırmadaki kişi ve kurumların gerçek hayatla ilgisi yoktur. Hayal ürünüdür!"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÖZLEM BU

Haberi Oku