Gündem:
RTE'ninBANAYASASI'na #HAYIR
 16 NİSAN 2017, “’EVET’ TÜRKLER APTALDIR, ‘#HAYIR TÜRKLER APTAL DEĞİLDİR” HALKOYLAMASINA DÖNÜŞMÜŞTÜR.

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK 29 Ekim 1933’de, 10. Yıl Nutkunu “…Türk milletinin karakteri yüksektir; Türk milleti çalışkandır; Türk milleti zekidir. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE” diyerek sonlandırdı!

Sevgili ATA’mız bu sözlerini,kurtuluş savaşında üniversite gençliğinin verdiği tarihsel mücadelenin maddi ve manevi temellerine oturtarak söyledi. Türk kimliğine, Türk diline ve Türk kültürüne saldıran ve ihanet eden emperyalistlere ve onların işbirlikçilerine karşı savaşan üniversite gençliği için söyledi!

Şimdi ki adı İstanbul Üniversitesi olan, Darülfunun’da, Türkçe derslerine giren işbirlikçi hain edebiyatçı ve şair Cenap Şahabettin “Türkler dünya medeniyetine hiçbir şey katmamıştır. İslam’da 72 tarikat vardır, bunlardan hiçbirini Türkler kurmamıştır…” diyerek lafı “TÜRKLER DÜNYANIN EN APTAL MİLLETİDİR” demeye getirmiştir.

Darülfunun’un yiğit öğrencileri, bu aşağılık sözlere karşı okulu işgal ederekve boykotlarla, protestolarla tavır koymuştur. İstanbul’un, emperyalist çizmeleri altında ezilerek işgali yaşadığı sürece rağmen, yiğit üniversiteli Türk gençliği tüm baskı, yıldırma ve tutuklamalara karşı işgal ve boykot eylemlerini diğer fakültelerin ve özellikle Tıbbıyeli öğrencilerin desteğiyle yaklaşık üç yıl sürdürmüştür.

Cenap Şahabettin ve ABD’nin kendisine Robert Koleji açılışında hediye ettiği dolmakalemleSevr Antlaşmasını gülerek imzalayan“Bana verdiğiniz görevi layıkıyla ve tüm yalakalığımla yerine getirdim efendim” dercesine dolma kalemi tekrar sahibine teslim eden hain Ali Kemal’in de içinde bulunduğu işbirlikçi hain beş hoca bozuntusunun üniversiteden atılmalarını sağlayan Darülfunun öğrencileri, haklı eylemlerini Anadolu’da ki kurtuluş savaşına ve ATA’sına destek eylemlerine dönüştürmeyi de başarmıştır.

Sevgili ATA’mızın “Türk milleti zekidir” diyerek Türkiye Cumhuriyeti’ni Türk gençliğine emanet etmesi tam da bunun içindir.

Ey Türk milleti, tarihinden dersler çıkarmak zorundasın.

Başkanlık ve 18 maddelik anayasa referandumu Türk milletini aptal yerine koymaktır.

Bu oylanan anayasa değildir, RTE’nin BANAYASASI dır.

Başkanlık ve 18 maddelik anayasa değişikliği referandumunda #HAYIR demek için pekçok nedenimiz var. Hepsini tek tek sıralayabilirim.Fakat, öylesine önemli bir nedenimiz vardır ki hepsinden ve herşeyden önemlidir:“Kişinin temel hak ve özgürlükleri”.

Tüm TC Vatandaşlarını ilgilendiren ve insanı insan yapan“Kişinin temel hak ve özgürlükleri” bağlamında tek bir madde yoktur. Tek bir maddeyi geçiniz tek bir sözcük dahi yoktur.

RTE’nin koltuk sevdası için TC vatandaşları aptal yerine konulmakta ve koltuk değneği olarak kullanılmak istenmektedir.

Ey Türk milleti,RTE’nin BANAYASAsını ve başkanlık koltuğu sevdasını değil, öncelikle kendi geleceğini, emperyalistlerin ve işbirlikçilerinin kırıntı haline getirdiği kendi temel hak ve özgürlüklerini düşün. En temel hakkın olan ‘oy’ hakkını bir kişinin çıkar ve menfaatleri için kurban edilmesine asla izin verme!

Ey Türk milleti, tek adam sultasına karşı senin binlerce yıllık KURULTAY geleneğin var. TBMM senin kurultayındır, kurultayına sahip çık. Tek adam sultasına geçit verme, izin verme, boyun eğme.

Ey Türk milleti,4.000 yıllık devlet geleneğinin mirası olan Kozmik Oda Devlet Sırlarını emperyalistlere, düşmanlara peşkeş çeken hainlere ve işbirlikçilerine geçit verme, izin verme, boyun eğme.

Ey Türk milleti, binlerce yıllık Türk kültüründe kadın ve çocuk baş tacıdır. Türk hakanının Hanı-Hanım’ı olan kadına binlerce yıl önce verdiğin değeri düşün; Kadına ve çocuğa yönelik istismar ve cinayetleregeçit verme, izin verme, boyun eğme.

Kocasına komşu kadını ikinci eş olarak öneren, annesinin dizinin üstünü görünce tahrik olan, altı yaşında çocukla evlenilebilir… diyen sapık, esrarkeş ve haşhaşi İngiliz tarikatçı yobazlığınageçit verme, izin verme, boyun eğme.

Ey Türk milleti, Türkçesi ‘BARIŞ’ olan dinin İSLAM’ın, mukaddes kitabın KURAN-I KERİM’i eline alıp meydan meydan sürterek, Türk’ü Türk’e kırdırmaya çalışan, içimize kindar-dindar nefret ve nifak tohumları saçanlarageçit verme, izin verme, boyun eğme.

Ey Türk milleti, Bilge Kağan tarih öncesininGöktürk-Orhun taş yazıtlarından ses veriyor sana; “…EY TÜRK ÖLECEKSİN, YOK OLACAKSIN, ÇİNLİNİN İPEK GİBİ YUMUŞAK DİLİNE KANMA. EY TÜRK, ÖLECEKSİN, YOK OLACAKSIN, TİTRE ve KENDİNE DÖN!”

EY TÜRK MİLLETİ, EMPERYALİZMİN ve İŞBİRLİKÇİLERİNİN İPEK GİBİ YUMUŞAK DİLİNE KANMA,

MÜHRÜNÜ #HAYIR’ABAS,

“TÜRKLER APTAL DEĞİLDİR” DİYEREK TİTRE ve HAYKIR!

 

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÖZLEM BU

Haberi Oku