Gündem:
RUH SAĞLIĞI UZMAN HEKİMLERİ GREVE ÇIKIYOR
Şimdiye kadar yazılı ve sözlü olarak çözüm çağrılarımız cevapsız kaldı diyen uzman hekimler Sağlık Bakanlığı, Bolu kamu hastaneleri genel sekreterliğini ve hastanenin idaresini mevcut gelir adaletsizliğini kalıcı bir çözüme ulaştırılması için uyarı amacı ile 2 günlük iş bırakma kararı aldıklarını söylediler.

POLİKLİNİKLER 2 GÜN KAPALI
Bolu Tabipler Odası Bolu temsilciliğinde bir araya gelen uzman hekimler Çarşamba ve Perşembe günü polikliniklerin kapalı olacağını bildirdiler.
Basın toplantısında uzman hekimler ayrıca taleplerini ve gerekçelerini içeren yazılı açıklamayı da basına dağıttılar.
Yazılı açıklama uzman hekimler şunları dile getirdiler;
Hastanemizde bir süredir devam eden ve artık sürdürülemez noktaya gelen problemler nedeniyle uzman hekimler olarak bir eylemlilik süreci başlamaya karar vermiş bulunmaktayız.

6 FARKLI KONUDA HİZMET VERİYORUZ
Bilindiği gibi Bolu Ruh Sağlığı Hastanesi, başkent de dâhil olmak üzere 6 farklı ile hizmet vermektedir. Bu illerdeki ağır psikiyatrik bozuklukları olan, tedaviye dirençli, kronik hastaların sevk edildiği, yatarak tedavi gördüğü bir merkez olmanın yanı sıra bu hastalarla ilgili adli psikiyatrik süreçlerde karar mercii olmanın hukuki sorumluluğunu da taşıyan bir   hastanenin hekimleriyiz.
Tüm bu tıbbi zorluklar ve hukuki sorumluluklara rağmen, bir branş hastanesinde çalışmaktan kaynaklı olarak cezalandırıldığımızı düşünüyoruz.

GELİRLERİM GÖZ ARDI EDİLEMEYECEK KADAR DÜŞÜK
Ruh sağlığı hastanesinde çalışan psikiyatrisiler olarak hem diğer illerdeki devlet hastanelerinde çalışan meslektaşlarımız hem de İlimizdeki diğer branş uzmanlarıyla kıyaslandığında gelirimiz göz ardı edilemeyecek düzeyde düşüktür. Söz konusu gelir adaletsizliği yaklaşık bir yıl önce AİBÜ EAH  ile yaşanan afiliasyon sürecinin ardından daha da artmıştır.

AİBÜ TIP FAKÜLTESİ İLE BİRLEŞMEKTEN’ AFİLİASYON’ KAYNAKLI OLARAK
Hizmet ve eğitim niteliğini arttırmak amacıyla başlatıldığı öne sürülen afiliasyon süreci bir yılın sonunda hem herhangi bir nitelik artışı sağlanmamış hem de hastanemizdeki tüm sağlık çalışanlarının, hekimlerin, hemşirelerin, psikologların gelirleri tolere edilemeyecek düzeyde düşmüştür.
Bu konuda şimdiye kadar yaptığımız sözlü ve yazılı çözüm çağrılarından herhangi bir somut karşılık alabilmiş değiliz.
Bu nedenle Sağlık Bakanlığı, Bolu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve hastanemiz idaresini söz konusu gelir adaletsizliğini köklü ve kalıcı biçimde çözmeye çağırmak adına sendikalarımız ve tabip odamızdan sorunlarımızın için 2 günlük iş bırakma eylemi yapılmasını talep ettik.

SENDİKALAR VE TABİP ODASI İLE BERABER KARARLAŞTIRDIK
Sendikalarımızın ve tabip odasının talebimiz doğrultusunda almış olduğu karar gereği 21-22 Ekim 2015 Çarşamba ve Perşembe günü Bolu Akıl ve Ruh Sağlığı Hastanesinde 2 günlük iş bırakma eylemi yapacağız. Kamuoyuna ilan ederiz

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
bolulu14 6 yıl önce

ruh sağliği hekimlerine grevde iken rahat etmeleri için bir tavsiyem var.
hastanenizde bir odasi olduğunu ve kendisinin de ruh hastasi olduğunu basin önünde açiklayan belediye başkani aladdin, grevde sizi çok güzel ağirlar. bu bakimdan mutlaka grevde onun yanina gidein. sözüm şaka değil
"dünya nüfusunun yüzde 25'i ruh sağlığı hastasıymış, sayımızın bu kadar çok olduğunu bilmiyordum. bu hastalardan biride benim” dedi. daha sonra bir resmin altına geçen yılmaz, “bakın bu resmide benim hastane arkadaşım yaptı. hastanede bir oda da benim için var” diyerek, açılışa katılanları şaşırttı." http://www.bolugundem.com/baskan-yilmaz-ruh-sagligi-hastalarindan-biri-de-benim-60590h.htm

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner122

BOLU'DA ÇEKİCİLER KONTAK KAPATTI!
Bolu'da, akaryakıt zamlarını protesto etmek için bir araya gelen çekici sahipleri anahtarlarını bırakarak...

Haberi Oku