Gündem:
YILDIZ'DAN ÜÇÜNCÜ MEKTUP
 Fetö çatı davası tutuksuz sanıklarından Abdullah Onur kendisini Fetöcü ilan edeceği endişesi(!) ile Abant TV televizyon kanalı sahibi Mehmet Altun’la ilgili olarak Latif Yıldız aracılığı ile temas kurar, Latif Yıldız televizyoncu Mehmet Altun’u tanımaktadır. Abdullah Onur’un kendisine reklam vermek istediğini söyler. A.Onur tutuklanmaktan,Fetö çatı davası sonucunda ceza almaktan korkuyordur. Karşılığında Altun’dan ismini gündemden düşürmesini ister, üç aşağı beş yukarı anlaşırlar, A.Onur cebinde hazır tuttuğu 55 bin lirayı Mehmet Altun’a verir, Altun parayı alır, paranın numaraları alınmıştır, aniden polis L.Yıldız’ın bürosunu basar, Altun ve Yıldız gözaltına alınır, paralarda adli emanete…

Ardından Abant TV’de haftada iki kez Altun’la  program yapan İmdat Aslan’da gözaltına alınacaktır. Yasal gözaltı süresi olan 4 gün içerisinde İmdat Aslan Kalıcı Konutlar Polis Merkezinde; Altun ve Yıldız ise Bahçelievler karakolunda tutulurlar.

Bu dört gün içerisinde Mehmet Altun ile ilgili emniyet müdürlüğüne benzeri başka şikâyetlerde ulaşır. Altun iddia edildiğine göre Bolu’da ona yakın işadamından Fetö meselesini öne sürerek para istemiştir!

Adliyeye getirilen şüpheliler mahkeme tarafından serbest bırakıldılarsa da savcılık, Mehmet Altun ile ilgili serbest kararına bir üst mahkeme nezdinde itiraz eder, üst mahkeme Düzce ilindedir, Düzce mahkemesi “Mehmet Altun tutuklanmalıdır der”. Tekrar göz atına alınan Altun bu kez tutuklanır.

Soruşturma devam etmektedir, ilk mahkeme tarihi henüz belli değildir.

Davanın sanıklarından Latif Yıldız ise serbest bırakıldıktan bu yana Bolu basınına paralı ilanlar vererek kamuoyunda üzerine atfedilmek istenilen tehditçi ve şantajcı imajını silmek için yerel gazetelere ilanlar vermektedir.

Bu ilanları yayınlamayı önce kabul edip sonra ret eden Köroğlu ve Takip gazetelerine ikinci mektubunda sert bir şekilde eleştirir. Bu kez de bu iki gazetenin sahipleri L.Yıldız’a yüklenmeye başlarlar. Hatta bu gazetecilerden bir tanesi olan Hakan Aydın ise “Azdan az, çoktan çok gider” diyerek tartışmayı muğlâk çok başka platformlara taşır. Bu gazetecilerin bağlı olduğu cemiyette arkadaşlarını arkalayan açıklamalar yaparlar.

Latif Yıldız eski bir basın mensubudur, Bolu’da Yeni Hayat gazetesinin sahibidir. Son sahibi Selma Akçakavak tarafından gazete kapatılır, Kapanan gazetede Yıldız başyazılar yazar, Bolu hakkında değerlendirmeler de bulunurdu.

Kendini ifade etmeye alışıktır, polemik yapmaktan kaçınmaz.

Latif Yıldız bu kez yerele konunun biraz daha ayrıntısına girerek üçüncü mektup yazar. Bolunun Sesi ve Medya 14’de yayınlanan bu üçüncü mektubu Latif Yıldız “LATİF YILDIZ’DAN BAŞKAN ALAADDİN YILMAZ’A AÇIK ÇAĞRI!”   başlığı ile kaleme almıştır.

OLAY KURGU MU?

Yıldız mektubunda;  

“Acaba bu olay gerçekleşmeden ‘Feto tehdidiyle şantaj ve tehdit’ adında birilerinin bürosunda kurgulandı da ondan sonramı Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunuldu. İşte ben de kendimden çok emin olduğum için bunu ortaya çıkarmaya çalışıyorum.

Ben bu olayın sadece Abdullah Onur işi olmadığını Abdullah Onurla birlikte kapalı kapılar arkasında .’Feto tehdidiyle tehdit ve santaj ‘ olarak kurgulandığını düşünüyorum. Tabiî ki yargı bu olayı en geniş şekilde aydınlatacaktır.”

Latif Yıldız’ın bu iddiası oldukça ilginçtir.

Mektupta ifade edilen ikinci önemli husus ise şudur.

Dava ile ilişkisi müdahil olma noktasında olan ancak bu konuda şüphelilere akçalı bir iddiası bulunmadığı söylenen Alaaddin Yılmaz’ın ismi Yıldız’ın mektubunda neden geçmektedir?

Yıldız, Yılmaz’a hitaben neden “kendi kendinize sıkıntıya sokmayın demektedir?”

Bu mektubu okuyacak olan vatandaşların aklına takılacağı sorular olan bunların muhataplarınca yanıtlanması gerekmektedir.

İŞTE YILDIZ’IN ÜÇÜNCÜ MEKTUBU

 

LATİF YILDIZ’DAN BAŞKAN ALAADDİN YILMAZ’A AÇIK ÇAĞRI

Önce Ercan Gülene neden bu kadar sert ve polemik yaratacak tepki gösterdim. Ona açıklık getireyim. Bir defa Ercan Gülen yerel basının abisidir. Beyefendi bir kişiliktir. Polemiği sevmez haber yaparken suya sabuna dokunmaz. Protokolü de çok sever.   İşyerimde bir olay olmuştu. Bu olay ben nezarethanedeyken kamuoyuna ‘ Feto tehdidiyle santaj ve tehdit’ algısı yaratılmıştı. Bende bu algıya karşılık kamuoyunu bilgilendirme açıklaması yapmıştım. İnternetten yayınlanması yeterliydi. Yayınlanmıştı. Ve ben kamuoyunu bilgilendirmiştim. Benim açımdan ben görevimi yapmıştım. Kamyonuna ilgili taraflarla ilgili açık açık yorumlarım vardı. Bu basının ilgisini çekmeliydi. Bununla ilgili sorular sorulabilmeliydi. Gördüm ki ‘ Feto tehdidiyle santaj ve tehdit’ benim basın açıklamamdan daha önemliydi. Açıkça benim basın açıklamam tüm basın organları tarafından yok sayılıyordu. Bunu gördüm.

Arkadaşlar ben eski bir basın mensubu olarak bu olayın basın tarafını çok iyi anlayabilirim.  Basın açıklamam yorumlanmalıydı bu nedenle kendimi gündeme getirmem gerekiyordu. Sert bir polemik yaratmak karşı cepheyi harekete geçirir. Bunu çok iyi bilirim. Ben de bunu yaptım. Yaptığım zaten kendimi size hedef yapmaktı. Teşekkür ederim siz de gereğini yaptınız. 

Biriniz ne dedi. ‘Ey Latif Yıldız sen şantaj ve tehdit yaptın mı yapmadın  mı onu söyle’ Biriniz hızını alamadı. Etik ve ilkeden bahsedip biz bundan sonra sana gösteririz ‘ demekten geri kalmadı. Beni gündeme getirdiniz arkadaşlar teşekkür ederim.

Hazin bir şekilde gördüm ki içinizde çok iyi tanıdığım ve benimle hiç problemi olmayan arkadaşlarım bile benim yaptığım basın açıklamamdan çok rahatsız. Israrla kendilerine göre ‘ Feto tehdidiyle santaj ve tehdit’ olarak algılanan büromdaki olayı bozmamdan çok rahatsızlar. Nerdeyse beni kesecekler.  

OLAY HAKKINDA:

Şimdi sadede gelelim. Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Velioğlunun ‘ Sen santaj ve tehtide aracılık yaptın mı yapmadın mı onu söyle’ gibi bir açıklamayı neye dayanarak söylüyorsun.

Acaba bu olay gerçekleşmeden ‘Feto tehdidiyle şantaj ve tehdit’ adında birilerinin bürosunda kurgulandı da ondan sonramı Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunuldu. İşte ben de kendimden çok emin olduğum için bunu ortaya çıkarmaya çalışıyorum.

Ben bu olayın sadece Abdullah Onur işi olmadığını Abdullah Onurla birlikte kapalı kapılar arkasında .’Feto tehdidiyle tehdit ve santaj ‘ olarak kurgulandığını düşünüyorum. Tabiî ki yargı bu olayı en geniş şekilde aydınlatacaktır.

BAŞKAN ALAADDİN YILMAZ’A AÇIK ÇAĞRI

Başkanım sen beni tanırsın Unutmuş olabilirsin. ,Hani bir zamanlar değerli milletvekillerimizle birlikte ilk defa seçildiklerinde beni ziyarete gelmiş ve beni onurlandırarak benim unutamayacağım değerlendirmeler yapmıştın. Bu olayı anlatmayacağım. Bende kalsın. Bugün ben bir vatandaşım. İş adamı bile değilim. Ama hatırlatırım bilinçli bir vatandaşım. Vatandaş bilincim yüksektir. Basın tarafımı da çok önemserim.

Alaaddin Yılmaz;  Büromda gerçekleşen bu olayla ilgili müdahillerin bir bölümünün ‘Feto tehdidiyle şantaj ve tehdit’ olgusu basında yaratılmak istendiğini çok açık görüyorum. Sakın ola ki benim üzerimden böyle bir yanlışı devam ettirme. Kamuoyunda ‘Feto tehtidiyle santaj ve tehdit’ olgusu yarattırma.  Ben yanlış adresim. Kendi kendinizi sıkıntıya sokmayın.  Ortada bir olay varsa en doğru kararı yüce yargımız verecektir.

Feto Çatı Davası hedefleniyorsa bu olayın zarar verebileceğini de düşünün. Dostça uyarıyorum.

İLHAMİ ERTEM’e

İlhami Ertem’e soruyorum. İlhami 1.5 yıl önce kiraladığın işyerimi 500-600 bine yakın para harcamana rağmen 10 yıllık kontratın olmasına rağmen neden benim hakkımda bir soruşturma devam ederken müdahil olduktan hemen sonra tahliye edeceğin tebligatı gönderdin. Ben senin 500 bin lirayı feda edecek kadar bonkör olduğunu bilmiyordum. Bu davaya fayda sağlasın diye ağabeylerinden talimat mı aldın.

SON SÖZÜM

Kimseyle işim yok. Çatı davasında yargılananlarla işim yok. Hakkımdaki davaya müdahil olanlarla işim yok. Çoğu sevdiğim insanlar. Siyasetçi de değilim. Siyasete girmeyi de hiç düşünmüyorum. Basın tarafımı seviyorum. Zaten benden iyi bir gazeteci olur. Belki bir yayın organı çıkarırım. Vatandaş Latif Yıldız olmaktan gurur duyuyorum. İnanın öne çıkmayı hiç sevmiyorum. Basın mensubu arkadaşlar lütfen beni öne çıkarmak için çalışmayın. İstemeden kahraman falan yapmayın. Bu konuda daha fazla bir şey söylemek istemiyorum. Hakkımdaki kararı yüce mahkememiz verecektir. Benim amacım yargıdaki bu olayı kamuoyuna taşımak değil kamuoyundaki yanlış algıyı düzeltmek.

Kamuoyuna saygılarımla.

LATİF YILDIZ

 

*Bu bir paralı ilan değildir

 

Anahtar Kelimeler
FETÖMehmet AltunAbant Tv
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner123
banner122

BU HABERİ HAVUZ BASININDA BULAMAZSINIZ!

Haberi Oku