Sağlık:
BOLU/DÜZCE TABİP ODASINDA SEÇİM VAR

 Meslek grupları arasında en uzun eğitimi gerektiren hekimlik mesleğinin sorunları, ülkemizin genelinde sağlık sektöründe yaşanan sorunların en önemli parçasını oluşturuyor. Bu bağlamda tabip odaları da hekimlerin, hem mesleki sorunlarının çözümünü kolaylaştırıcı bir unsur olarak hem de sağlık sektörünü piyasacı sağlık ticaretinden uzaklaştırıcı bir fonksiyon oluşturma görevi ile karşı karşıya.

Bu ikili son derece önemli görevi yerine getirilebilmekte ve aynı zamanda sektörün ve mesleğin sorunları konusunda asgari ve azami bir programa sahip olan hekimlerin birlikteliğinden geçiyor.

İşte bu görevi Bolu/Düzce Tabip Odası özelinde üstlenme iddiasında olan “Demokrat Hekimler” Grubu Başkan Adayı AİBÜ akademisyenlerinden Doç. Dr. Ali Rıza Gezici ile Tabip Odası seçimlerinin hemen öncesinde değerlendirdik.

Doç. Dr. Ali Rıza Gezici gazetemize yaptığı açıklamada, Bolu- Düzce Tabip Odası seçimlerine 'Demokrat Hekimler' grubu olarak katılacaklarını; asistan hekimler, pratisyen hekimler, iş yeri hekimleri, uzman hekimler, öğretim üyesi hekimler olarak birlikte hareket edeceklerini; hekimlik sorunlarının dile getirilmesi ve hekimlik haklarının mücadelesi için Bolu-Düzce Tabip Odası yönetimine yeni dönem seçimlerinde talip olduklarını  belirtti.
SEÇİM PAZAR GÜNÜ

Bolu/Düzce Tabipler Odası seçimlerinin Bolu ayağı ise 24 Nisan Pazar günü Saat 09.00-17.00 arası İzzet Baysal Turizm Otelcilik Uygulama Otelinde  gerçekleşecek.

 

DEMOKRAT HEKİMLER” GRUBU SEÇİM BİLDİRGESİ VE ADAY LİSTESİ İSE ŞÖYLE

Tüm meslek grupları içerisinde en zorlu ve en uzun eğitimi gerektiren Hekimlik mesleği son yıllarda yanlış sağlık politikalarının uygulanması sonucu olarak maalesef zorlu bir süreçten geçmekte, bu sürecin sonucu olarak da ciddi mesleki hak kayıplarına, mesleki itibarın zedelenmesine, aidiyat duygusunun zayıflamasına ve en önemlisi olumlu bir gelecek beklentisinin azalmasına neden olmaktadır.Mesleğimizin içinde bulunduğu bu durumdan kurtulmasının tek yolu kuşkusuz biz hekimlerin kararlı mücadelesinden geçmektedir.                                                                   

Bu kararlı mücadelemizde biz  'Bolu-Düzce Demokrat Hekimler' i olarak:                                                                                             
Hekimliğin evrensel değerlerini;
sağlıklı yaşam hakkını; parasız; eşit, ulaşılabilir, nitelikli sağlık hizmetini; koruyucu sağlık hizmetlerinin önceliğini; piyasacı sağlık ticareti yerine, genel bütçeden finanse edilen toplumcu ve planlı sağlık hizmetini; hastamıza, mesleğimizi geliştirmeye ve kendimize yeterli süre ayırmayı; insani şartlarda bir emekliliğin güvencesini; sözleşmeli değil güvenceli çalışmayı; açık ve örtük idareci baskısının ortadan kaldırılmasını; nitelikli ve sürekli tıp eğitimini; hekimler arasında rekabetçi değil dayanışmacı çalışma ilişkisini savunduğumuzu ve savunmaya devam edeceğimizi ilan   ediyoruz.

Ayrıca bir meslek örgütü olarak Tabip odalarının daha aktif ve daha katılımcı her kademedeki tüm meslektaşlarımızı kapsayacak şekilde örgütlenmesini; tüm meslektaşlarımızın siyasi görüşleri ne olursa olsun buna katkı sunmasını arzu ediyoruz. Eğer yönetime gelirsek tüm meslektaşlarımızın odalarına sahip çıkmaları için gerekli çabaları göstermek ve üye yapmak için her türlü çabayı göstermekte kararlı olacağız.

Bu amaçlarımız doğrultusunda 2016-2018 Dönemi Bolu Düzce Tabip odası seçimlerinde 'Bolu- Düzce Demokrat Hekimler' grubu olarak adayız.


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner123
banner122

“Hacamatçılar iktidar tarafından korunuyor”
TTB ve İTO 14 Mart Tıp Bayramı’nın 100. yılında yaptığı etkinlikler kapsamında konferans ve panel...

Haberi Oku