Sağlık:
'TAM BİR FİYASKO  REKTÖRÜN HABERİ YOK!'

İşte o açıklama;

"Yeter artık.! Afilasyon sürecinde yaşanan sıkıntılar bugün had safhaya ulaşmıştır. Çalışanların adeta hiçe sayılması, aşağılanması, onursuzlaştırılması ile bizlere ben yaptım oldu mantığı ile hareket etmişlerdir. 350 sağlık emekçisi kıyımla karşı karşıyadır. Günlerdir randevu talebinde bulunmamıza rağmen bizlere beş dakikasını ayırmaya tenezzül dahi etmeyen yönetim, ellerinde sanki bir sihirli değnek varmış gibi hareket ederek kendi ifadeleriyle yangından mal kaçırır gibi batan gemiden kurtarmaya çalıştıklarıyla yeni bir rant kapısı oluşturma çabası içerisine girmişlerdir. Mevzuata uygun hareket ettiğini iddia ettikleri personel atamaları hukuksuzdur. Burada sağlık çalışanlarının isteği ve talepleri kesinlikle göz önüne alınmamış hizmet puanı aldatmacasıyla ve yaptım oldu mantığıyla bir dayatma yaşanmıştır.

Tam Bir Fiyasko!

Bu atamalarla yıllarca hastanelere emek veren sağlık personeli cezalandırılmıştır. İkinci basamak adı altında birileri kendi akıllarınca kendilerine dikensiz gül bahçesi yaratmaya çalışmaktadır. Ayrıca yıllardır içini boşalttıkları ve kapatmak için çaba sarf ettikleri merkez üniteyi 3. basamağa devretmenin mutluluğunu yaşıyorlar.

Gördüğümüz kadarıyla bu dayatma sadece çalışanlarına yapılmamış ve afiliasyonun tarafı olan Üniversite Rektörlüğünden habersiz yapıldığı da rektörlük tarafından kamuoyuna açıklanmıştır. Bu durum bile Bolu’da ki sağlık yönetiminin nasıl keyfi bireysel uygulandığının açık örneğidir. Kaldı ki bu ayrışma kimin çıkarınadır. Bolu’da sağlık alanında kimin söz hakkı vardır. Bu kadar büyük dönüşümler yaşanırken rektörlüğün dekanlığın haberinin olmaması tam bir fiyaskodur.

 Vatandaş Mağdur

Biz biliyoruz ki bu hastaneler halkın ve sağlık çalışanlarınındır.

 Sözüm ona tıp fakültesinin eğitim kalitesini artırmak adına başlattığınız protokole göre afilasyon Köroğlu ve kadın doğum ünitelerinin ikinci basamak hastane yapılmasıyla fiilen bitmiştir. Yapılan tamamen keyfi uygulamalar ile nitelikli hizmet alımı halk nezdinde sekteye uğramıştır. Bırakın niteliği hastaneler arası tedavi almak isteyen vatandaş mağdur edilmiştir.

 Üç hastane arası ne yapacağını şaşıran halk ile sağlık çalışanı karşı karşıya bırakılmıştır. Yıllarca gece gündüz özveri ile çalışan biz sağlık emekçileri liyakatin hiçe sayıldığı bu uygulamayla atıl duruma düşürülmektedir. Kurum yöneticilerinin derhal bu kanun ve yönetmeliklere aykırı uygulamalarına bir son vermesini istiyoruz.

Boyun Eğmeyeceğiz

Bizler bu baskı ve dayatmalara boyun eğmeyeceğiz.Bizim talebimiz çok net ve basittir.Ulusal ve uluslararası yasalardan kaynaklı haklarımızı talep ediyoruz. Ve bu mağduriyet giderilesiye kadar ulusal ve uluslararası yasalardan doğan her türlü fiili ve meşru hakkımızı kullanacağız. Bugüne kadar hiç bir baskı ve dayatmaya boyun eğmedik bundan sonra da eğmeyeceğiz."

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner122

BOLU'DA ZATÜRRE HASTALARI TEDİRGİN!

Haberi Oku