Siyaset:
'ARZU AYDIN TEMBEL BİR MİLLETVEKİLİ'

TBMM bütçe görüşmelerinde söz alan Arzu Aydın’ın açıklamalarına Başkan Özcan’dan yanıt geldi. Bolu Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen basın açıklamasında Başkan Özcan, Milletvekili Arzu Aydın’ın TBMM’de üç sene içerisinde üçüncü konuşmasını yaptığını konunun kendisi ile alakalı olmadığını, Arzu Aydın’ın kadın-erkek fırsat eşitliği komisyon üyesi olduğunu ancak konunun tamamen şahsileştirildiğini belirtti.
 

“ÖYLE GÖRÜNÜYOR Kİ HAZMEDEMEMİŞ”

AKPMilletvekili Arzu Aydın’ın kendisi hakkında ifade ettiği açıklamaları değerlendiren Başkan Özcan, “Kendisine karşı benim kinim, nefretim yok. Eskiden tanıyorum. Meslektaşımdı zamanında. Seçimden sonra bir iş yerinin açılışında karşılaştık. ‘Sayın Milletvekilim bir kahve içmeye beklerim’ dedim. Seçim sonuçlarını hazmedince geleceğim dedi. Aradan bir buçuk yıldan fazla zaman geçti. Öyle görünüyor ki hazmedememiş. Sayın Milletvekilinin 7/24 benimle uğraşmasının ne sebebi olabilir diye kendi kendime düşünüyorum. Bolu’nun birçok sorunu var. Bolu milletvekilinin görevi Bolu’nun sorunlarını çözecek projeler üretmek. Bununla ilgili kanun teklifleri vermek. Ama sen bunların hiçbirini yapmıyorsun. Tanju Özcan ile uğraşıyorsun” dedi.
 

“CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NDE OLMANIN EZİKLİĞİNİ YAŞIYOR”

Arzu Aydın ile sadece meslekten dolayı hukuku olmadığını dile getiren Başkan Özcan, “Bizim hukukumuz sadece meslekten dolayı değil. Arzu Hanım 12 Haziran 2010 tarihinde Sayın Kılıçdaroğlu genel başkan seçildikten sonra kendi isteği ile partiye üye oldu. Aradan iki üç geçtikten sonra üyelik kartı geldi. Bende baronun ortasında bütün avukatların huzurunda kendisine kimliğini verdim. Zaten arzu Hanım’ın rahmetli babası amcaları Cumhuriyet Halk Partisi’nin üyesi. Kendi isteği ile geldi, ben davet etmedim. Sonrasında 7 Mart 2011’de yaklaşık 9 ay sonra istifa etmiş. Gerekçesi, ‘ ben AK Parti’den yönetim kurulu teklifi aldım’ demiş. Sayın milletvekili bir dönem Cumhuriyet Halk Partisi’nde olmanın ezikliğini yaşıyor. Bunu örtmek için sürekli olarak beni hedef alıyor.” ifadelerini kullandı.
 

"BİR PARTİDEN BAŞKA PARTİYE GEÇEN KİŞİLER DAHA RADİKAL OLUR"

Siyasi tarihe bakıldığı zaman bir partiden başka bir partiye geçen kişilerin daha radikal olduğunu kaydeden Özcan, “CHP’den AK Parti’ye geçmiş. Kendini çok muhafazakar göstermeye çalışır. AK Parti’den CHP’ye gelmiş. En solcu onlar olur. Sayın Milletvekilinin yaptığı konuşmaların ve tavırların altında bu yatıyor. Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye olmak ayıp bir şey değil. CHP Atatürk’ün kurduğu ve Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran partidir. Senin dün ‘kemiklerini sızlatmaktan imtina ediyorum’ dediğin babanın partisi. Rahmetli İsmail Aydın’ın partisi. Baba gibi sevdiğim bir insandı. Kendi kızı AK Parti kadın kolları başkanıyken CHP’nin Salıbeyler delegesi olarak devam etti. Ölünceye kadar Cumhuriyet Halk Partili olarak kaldı.” şeklinde konuştu.
 

“KILIÇDAROĞLU GENEL BAŞKAN OLDUKTAN SONRA PARTİYE GELİP ÜYE OLUYOR”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Arzu Aydın’a yanıt veren Özcan, “Kemal Kılıçdaroğlu’nu yerden yere vuruyor. Kılıçdaroğlu genel başkan olduktan sonra partiye gelip üye oluyor. Ama bugün o hayranlığı bitmiş Kemal Bey ile ilgili farklı şeyler söyleyip duruyor. ‘Partisi ile ilgili bir sürü laf ediyor’ diyor. Ettim kardeşim. Ben milletvekili, iken hiç kıvırmadım ki. Doğru olan ne ise onu söyledim. O eski konuşmalarımı izliyorum. Hiçbirinden de bir pişmanlığım yok.” dedi.

“BİR ÖNERGE BİLE VERMEMİŞ”

Son genel seçimlerde Bolu’da partisinin birinci sıra adayı olan Aydın’ın ilk 3 buçuk yılda sergilediği performansı rakamlarla gözler önüne seren Özcan,  “Bakın Arzu Aydın’ın ilk dönemi ile Tanju Özcan’ın ilk 3 buçuk yılının karnesi. Bunlar TBMM kayıtlarında var. TBMM’nin internet sitesine girerseniz görürsünüz. Arzu Aydın’ın milletvekilinin imzasının bulunduğu Meclis soruşturma önergesi boş, sıfır! Milletvekilinin ilk imzasının bulunduğu Meclis Genel Görüşme Önergesi sıfır! Milletvekilinin imzasının bulunduğu yazılı soru önergesi sıfır! Bir önerge bile vermemiş! Milletvekilinin ilk imza sahibi olduğu kanun teklifi; bir tane teklif bile vermemiş kendisi hazırlayıp.  Milletvekilinin ilk imza sahibi olduğu meclis araştırma önergesi boş! Bana inanmayan Meclis’in internet sitesine girip bakabilir.

“SADECE YILDA BİR KEZ MECLİS KÜRSÜSÜNDEN KONUŞMUŞ”

Milletvekilinin imzasının olduğu Meclis Araştırma Önergesi sıfır! Milletvekilinin yaptığı konuşmalar: 4 kez kürsüye çıkmış sayın milletvekili. Yaklaşık 3 yıldır milletvekili, 1’inde milletvekili yemini etmek için diğerlerinde de bütçe konuşması yapmış. Yani senede bir kez konuşmuş. Yemini saymazsak 3 kez konuşmuş, ikisinde de beni hedef almış. Orada çıkıp Bolu’yu kötülüyor.” diye konuştu.
 

“BENDE ONA HODRİ MEYDAN DİYORUM”

Arzu Aydın için tembel bir milletvekili diyen Başkan Özcan, “Çalışkanlığı sebebiyle dört defa milletvekili seçilmiş birine meclis kürsüsünde hem de olmadığı ortamda laf söylemeyecek. Madem benim çırağım gibi görüyor kendini, bir çıraklık kompleksi var o zaman alsın benim konuşmalarımı çalışmalarımı bir incelesin. Bolu’ya faydalı olsun. Derdim o. Bizim Sayın Milletvekili ile oturup konuşmamız gerekiyor. Meclis kürsüsünde dün ‘hey hat’ diyordu. Bende buradan hodri meydan diyorum.” dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner122

“MÜCADELE ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
Hükümetin İstanbul Sözleşmesi’ne tahammülsüzlüğü tam gaz sürüyor. İstanbul Sözleşmesi'ne...

Haberi Oku