BAHÇESİNDEN MISIR ALAN 3 ÇOCUĞU DARP EDEN KİŞİYE ÖNLEYİCİ TEDBİR

Bolu’'da bahçesinden 3 adet mısır aldıkları gerekçesi 3 çocuğu darp eden E.Y. (55) hakkında 20 gün önleyici tedbir kararı verildi.

BAHÇESİNDEN MISIR ALAN 3 ÇOCUĞU DARP EDEN KİŞİYE ÖNLEYİCİ TEDBİR

Bolu’da Sağlık Mahallesi'nde E.Y. (55)'in bahçesinden 3 adet mısır alan 3 çocuk darp edildi. Olay dün 14.30 sıralarında Sağlık Mahallesi'nde bir parkta meydana geldi.

İddiaya göre T.B.(12), A.S.K. (12) ve F.Ö. (12) evlerinin yakınında bulunan bir bahçenin sahibi E.Y. (55)'nin eşinin izniyle 3 adet mısır aldı.3 çocuk mısırları yemek için parka gitti. Çocukların parkta oturduğunu gören E.Y.(55) parka gelerek tekme ve yumrukla çocuklara saldırdı.

Çocukların bağırma sesini duyan ailelerin parka gelmesi üzerine E.Y. olay yerinden aracıyla uzaklaştı. Aileler kanlar içinde çocuklarını hastaneye götürerek tedavi ettirdi. Darp raporu alan aileler adliyeye giderek E.Y.’den şikayetçi oldu. Gözaltına alınan E.Y., emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Bolu 1. Aile Mahkemesi 3 kız çocuğunu darp eden E.Y. hakkında 20 gün süre ile önleyici tedbir cezası verdi. Ayrıca, E.Y.’nin, T.B., A.S.K. ve P.W.’e yönelik olarak şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama veya küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunamamasına, çocukların bulunduğu konuta, okula ve işyerine yaklaşmamasına, çocukların yakınlarına, tanıklarına ve kişisel ilişki kurulmasına ilişkin haller saklı kalmak üzere yaklaşmamasına, çocukları iletişim araçlarıyla rahatsız etmemesine karar verildi.

E.Y.’nin alınan tedbir kararlarına uymaması halinde 10 gün, aykırı hareketin her tekrarında 30 güne kadar hapis cezası verileceği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2022, 13:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER