BOLU'DA KIZIL GEYİKLERİN AVLANMASINA SİYASİLERDEN TEPKİ!

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü (DKMP) Merkez Av Komisyonu tarafından Bolu’da 15 kızıl geyiğin ihale ile avlanması kararına İYİ Parti Bolu İl Başkanı Ahmet Örnekbaş ve CHP’li Meclis Üyesi Cumhur Bandakçıoğlu tepki gösterdi.

BOLU'DA KIZIL GEYİKLERİN AVLANMASINA SİYASİLERDEN TEPKİ!

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü (DKMP) Merkez Av Komisyonu tarafından Bolu’da 15 kızıl geyiğin ihale ile avlanacağı kararı alındı. DKMP Merkez Av Komisyonu tarafından alınan karara sosyal medya hesabından tepki gösteren CHP’li Belediye Meclis Üyesi Cumhur Bandakçıoğlu, “16 Kızıl Geyik’ten ne kadar para kazanmayı planlıyorsanız bize söyleyin. Bolu Halkı ve Bolu Belediyesi olarak biz bu bedeli size ödeyelim!” paylaşımında bulunurken İYİ Parti Bolu İl Başkanı Örnekbaş ise “Biz parti olarak bu yanlış karardan dönülmesi için resmi olarak itirazımızı yapacağımızı ve bu doğal güzelliklerimizin yok edilmesine engel olacağımızı buradan kamuoyuna bildiriyoruz. Kirli elinizi Bolumuzun doğasından, ağacından, kuşundan, böceğinden ve kızıl geyiğinden çekiniz” dedi.

BOLU’DA 15 KIZIL GEYİK AVLANACAK!
290 binin üzerinde avcının, ihalelere katılıp 113 türden yüzlerce yaban hayvanını, devletin izniyle öldürülmesine karar verildi. Yaban hayvanlarının avlanmasına izin verilen illerden biri Bolu oldu. Alınan kararlar doğrultusunda Bolu’da 15 kızıl geyiğin avlanmasına izin verildi.15 Kızıl geyiğin avlanmasına ilişkin ihale fiyatı ise 179 bin 100 TL olarak belirlendi.

BANDAKÇIOĞLU, “BU BEDELİ SİZE ÖDEYELİM”
CHP’li Belediye Meclis Üyesi Cumhur Bandakçıoğlu’nun paylaşımında “Tarım ve Orman Bakanlığı Milli Parklar Genel Müdürlüğü’ne çağrımdır… 16 Kızıl Geyik’ten ne kadar para kazanmayı planlıyorsanız bize söyleyin. Bolu Halkı ve Bolu Belediyesi olarak biz bu bedeli size ödeyelim!” ifadelerine yer verdi.

ÖRNEKBAŞ,“DEVLET, BU İKTİDAR DÖNEMİNDE İFLASINEŞİĞİNE GELMİŞTİR”
İYİ Parti Bolu İl Başkanı Ahmet Örnekbaş ise, “Kamu iştiraklerinin satışı ile başlayan kamu talanı artık doğal güzelliklerimize satışa çıkartacak düzeye gelmiştir. Beton ekonomisine dayalı yarattıkları kara delik bu güne kadar devletin elinde tuttuğu bütün kamu teşekküllerini yutmuştur. Devletin kasasını hızlıca boşaltan tersine ve yanlış ekonomik adımlar, maalesef mali olarak geldiğimiz durumu net gözler önüne sermektedir. Hükümet müflis bir tüccar gibi davranmış, devlet bu iktidar döneminde iflasın eşiğine gelmiştir. Devletin kasası boştur.

KİRLİ ELİNİZİ DOĞAMIZDAN ÇEKİN
Satacak bir değer kalmayınca önce orman emvali olarak adı geçen ağaçlarımız yani bu ülkenin yaşam damarları, memleketimizin ciğerlerinin satışı ile başlayan yağmalama bu gün doğal hayatımızın içinde duran masum hayvanların parayla avlanması düzeyine kadar inmiştir. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından izni verilen adına av denilen parayla yapılacak bu caniliğin önüne hemen geçilmelidir. Bolu’nun doğal güzelliğini süsleyen bu masum canların kıyımına hiçbir şekilde izin verilememelidir. Biz İYİ parti teşkilatı olarak bütün kademelerimizle alınan bu karara karşı olduğumuzu açık ve net bir şekilde ifade ediyoruz. Bolu halkı böyle bir doğa katliamına izin vermez. Biz parti olarak bu yanlış karardan dönülmesi için resmi olarak itirazımızı yapacağımızı ve bu doğal güzelliklerimizin yok edilmesine engel olacağımızı buradan kamuoyuna bildiriyoruz. Kirli elinizi Bolumuzun doğasından, ağacından, kuşundan, böceğinden ve kızıl geyiğinden çekiniz” açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER