BOLU'DAN BOZKURT'A VETERİNER DESTEĞİ

Bolu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı ekip, Kastamonu’nun Bozkurt ve Abana ilçelerine giderek, sel felaketinden etkilenen sokak hayvanlarının tedavilerini gerçekleştirdi.

BOLU'DAN BOZKURT'A VETERİNER DESTEĞİ

Bolu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Figen Varlık ve beraberindeki ekip, Kastamonu’nun Bozkurt ve Abana ilçelerine gitti. Çok sayıda tıbbi malzeme ve mama ile afet bölgesine ulaşan 4 kişilik ekip, selden etkilenen sokak hayvanlarının tedavilerini gerçekleştirdi. Ekipler ayrıca, doğaya da mama ve su bıraktı.“BİRÇOK CANIN BEDENİNE ULAŞILDI”
Veteriner İşleri Müdürü Figen Varlık, felaketin yaşandığı Bozkurt ve Abana ilçesinde yağışın dinmesinin ardından bölgede başlatılan iyileştirme çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Selin geride bıraktığı çamur yığınının altından birçok canın bedenine ulaşıldığını kaydeden Varlık, tahliye çalışmalarının sürdüğünü ifade etti.DOĞAYA,MAMA VE SU BIRAKILDI
Özellikle afet durumlarında hayvanların şoka girdiğini ve bu nedenle onlara daha sakin yaklaşılması gerektiğinin altını çizen Varlık, “Bizler de Bolu Belediye Başkanımız Sayın Tanju Özcan’ın talimatıyla burada yardıma ihtiyacı olan hayvanlarımızın yaralarını sarmaya geldik. Herkes seferber olmuş durumda. Yanımızda getirdiğimiz çok sayıda tıbbi malzeme ile hayvanlarımızın tedavilerini yaptık. Ayrıca doğaya da yüzlerce kilo mama ve su bıraktık. Bolu Belediyesi olarak, her zaman ülkemizin neresinde ihtiyaç olursa, gereken desteği sağlamak için var gücümüzle çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2021, 15:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER