BOLU VALİLİĞİ,SORUŞTURMA BAŞLATTI

Bolu Valisi Ahmet Ümit,Gerede ilçesinde çok sayıda köpeğin soğuğa ve açlığa terk edilmesine ilişkin soruşturma başlatıldığını duyurdu.

BOLU VALİLİĞİ,SORUŞTURMA BAŞLATTI

Sokaktaki Patili Canları Yaşatma Derneği Başkanı (PADER) Alper Karmış, Gerede Belediyesi’ne ait hayvan barınağında çektiği görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştı. Paylaşılan görüntülerde çok sayıda köpeğin soğuktan ve açlıktan etkilendiği, tavuk ölüleriyle beslendiği ve hatta bazılarının ise can çekiştiği görüldü.

Hayvanların kötü koşullarda yaşadığını gösteren videosu sosyal medyada gündem oldu. Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, konuyla ilgili olarak, "Kesinlikle bizim besleme ünitesi olan merkezimizde böyle bir ölüm söz konusu değildir. Bunlar dışarıdan gelen insanların vahşi depolama alanına bıraktığı hayvanlardır" savunmasını yaptı. Ayrıca, henüz ilçede barınak olmadığını söyledi. 

Gelen tepkilerin ardından konuya dahil olan Bolu Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "“Valiliğimizce 1 Mart 2022 tarihi itibariyle, soruşturma açılarak konuyla ilgili ihmali olanların tespit edilmesi, adli, idari ve disiplin yönünden gerekli işlemlerin yapılması istenmiştir” denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER