BÜYÜKSU DERESİ,TEMİZLENMEYİ BEKLİYOR!

Bolu’nun en büyük akarsularından biri olan Büyüksu Deresi’ne henüz belirlenemeyen kişiler tarafından kamyonlarla getirilen moloz ve çöplerin boşaltılmasının yanı sıra dereden etrafa yayılan kötü kokular ise çevrede yaşayan vatandaşların şikayetlerine neden oluyor.

BÜYÜKSU DERESİ,TEMİZLENMEYİ BEKLİYOR!

AKP’li Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın yüzme, balık tutma ve kıyılarında piknik yapma gibi aktivitelerin yapılması amacıyla bir dünya para harcanan Büyüksu Deresi, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından çöplük olarak kullanılmaya başlandı.

DERE, DOĞA VE İNSAN SAĞLIĞINA ZARARLI!
Kimliği belirsiz kişiler tarafından derenin bazı bölgelerine atılan moloz ve cam şişelerin yanı sıra derenin içinde bulunan kirlilikten dolayı etrafa yayılan koku yoldan geçen vatandaşların tepkisine neden oldu. AKP’li Alaaddin Yılmaz’ın yüzme, balık tutma gibi aktivitelerin gerçekleştirileceği bir yer olacağı söylenen Büyüksu Deresi’nin kokudan ve kirlilikten dolayı doğa ve insan sağlığı için tehdit oluşturduğu halde derenin bakımı ve korunması amacıyla herhangi bir müdahalede bulunulmaması dikkat çekti.

VATANDAŞLARDAN YETKİLİLERE ÇAĞRI!
Büyüksu Deresi’nin çöplüğe dönen dere yatağını gören vatandaşlar ise, “Büyüksu Deresi Belediye’nin yeni çöplüğü mü oldu? Önüne gelen çöpünü döküp gidiyor. Buralar tamamen sahipsiz” diyerek derenin temizlenmemesi ve korunmaması nedeniyle yetkililere sitemde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER