GEREDE'DE KÖYLÜLERİN DİRENİŞİ ALLAR'I YENDİ!

Köylünün direnişi Allar’ı yendi; Taş ocağı işinde geri adım Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, kendisine ait olduğu bildirilen bir firma adına Gerede’de dört köyün otlakiyesinin ve tarihi Asar Kalesi’nin kalıntılarının bulunduğu alana taş ocağı açma girişimlerinden feragat ettiklerini bildirdi.

GEREDE'DE KÖYLÜLERİN DİRENİŞİ ALLAR'I YENDİ!

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, kendisine ait olduğu bildirilen bir firma adına Gerede’de dört köyün otlakiyesinin ve tarihi Asar Kalesi’nin kalıntılarının bulunduğu alana taş ocağı açma girişimlerinden feragat ettiklerini bildirdi.

"ÖLÜRÜZ DE TOPRAKLARIMIZDAN VAZGEÇMEYİZ"
Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’a ait bir firma adına dört köyün otlakiyelerinin ve tarihi Asar Kalesi’nin bulunduğu alanda taş ocağı açma girişimi köylülerin sert direnişiyle karşılaşmıştı. Traktörleriyle taş ocağı açılmak istenen alanda barikat oluşturan köylüler, “ölürüz de topraklarımızdan vazgeçmeyiz” diyerek Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’a meydan okumuşlardı.

AKP'Lİ BAŞKAN GERİ ADIM ATTI
Sosyal medya üzerinden de çektikleri videolarla tepki gösteren köylülerin direnişi karşısında Başkan Mustafa Allar geri adım atmak zorunda kaldı. Gece saatlerinde AK Parti Gerede İlçe Başkanı İsmail Çetin ile birlikte köylüleri arayarak taş ocağı ilşinden vazgeçtiklerini söyleyen Mustafa Alllar, kendisine ait sosyal medya hesabından da konuya ilişkin bir açıklama yaparak taş ocağı girişimlerinden feragat ettiklerini bildirdi.

Kaynak: bolubilgehaber.com

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2022, 13:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER