GÖLKÖY BARAJI ÇEVRESİNDE MESİRE ALANI YAPILACAK

Tarım ve Orman Bakanlığınca Bolu’nun içme suyu ihtiyacının karşılandığı Gölköy Barajı’nın çevresinde vatandaşların dinlenme alanı ihtiyacının karşılanması amacıyla mesire alanı inşa edilecek.

GÖLKÖY BARAJI ÇEVRESİNDE MESİRE ALANI YAPILACAK

Bolu’da, Gölköy Barajı’nın çevresinde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından mesire alanı yapılacak.

PİKNİK VE MANGAL YAKILABİLİ
Devlet Su İşleri (DSİ) Gölköy Tesisleri'nde projenin tanıtım toplantısında konuşan Vali Ahmet Ümit, "Yaptığımız araştırmalarda vatandaşlarımız, piknik yapacak yer bulamadıkları için böyle bir yola başvurduklarını ifade etmektedirler. Buna karşılık ilgili idarelerin izin ve kontrolleri altında olan milli parklarda yani Abant, Gölcük ve Yedigöller gibi mesire alanlarımızda piknik yapılması, mangal yakılması mümkündür" dedi.

ÖDENEĞİNİ FATİH METİN TAHSİS ETTİ
Gölköy Barajı çevresinin, her türlü tedbirlerin alınmasına rağmen gerek yazın gerekse kış mevsiminde, vazgeçilmezliği dolayısıyla kalabalıklara maruz kaldığını ifade eden Vali Ümit, “Bu da özellikle çevre temizliğini ve güvenliğini tehlikeye düşürmekte. Piknik yapabilecekleri, dinlenebilecekleri, rahat nefes alabilecekleri, çardakları, ocakları ve parklarıyla çok önemli tesis olacak, mühim ihtiyacı karşılayacak. Gölköy Barajı'nın çevresinde oluşturulacak mesire alanı, Tarım ve Orman Bakanlığı mühendislerimiz tarafından planlanmış, projelendirilmiş ve ihale aşamasına getirilmiştir. Ödeneğini Sayın Bakan Yardımcımız Fatih Metin temin ve tahsis etmiştir. İhale işlemleri ise Valiliğimiz koordinasyonunda DSİ İl Müdürlüğü tarafından yapılacaktır” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER