GÖLKÖY’DE BALIK TUTMA YARIŞMASI SONLANDIRILDI

Gölköy Baraj Göleti'nde meydana gelen balık ölümlerinin ardından 9 Ekim’de sona ermesi planlanan balık tutma yarışması sonlandırıldı.

GÖLKÖY’DE BALIK TUTMA YARIŞMASI SONLANDIRILDI

Bolu'nun içme suyunun sağlandığı Gölköy Barajı Gölü'nde balık ölümlerinin yaşanmasının ardından, bölgede düzenlenen ve onlarca kişinin katıldığı balık tutma yarışması sonlandırıldı.

Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu Başkanı Serkan İnanç yaptığı açıklamada, yarışma başlamadan önce balık ölümlerinin başladığını belirterek, balık ölümlerine neden olabilecek yem veya başka bir maddeyi göle atmadıklarını ve her yarışmada kullanılan standart yem ve malzemelerin kullanıldığını açıkladı. İnanç, 14 yıldır Bolu Gölköy'de bu yarışmanın düzenlendiği ve daha önce böyle bir şey yaşanmadığını, kendilerinin balık ölümleriyle alakaları olmadığını belirtti.

3 Ekim'de başlayıp 9 Ekim'de sona ermesi planlanan yarışma yaşanılan olaylar nedeniyle federasyon kararı ile sonlandırıldı.

NE OLMUŞTU?

Gölköy Barajı Göleti’nde balıkların kıyıya vurması üzerine İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'ne bağlı ekipler barajdan ölü balıkları toplayarak sudan numune aldı. Alınan numuneler, incelenmek üzere laboratuvara götürüldü.

Yaşanılan balık ölümlerinin ardından kentte yaşayan bazı balıkçılar ve vatandaşlar, federasyonu ve düzenlenen yarışmayı suçladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER