İTFAİYE MÜDÜRÜ DUMAN VATANDAŞLARA UYARIDA BULUNDU

Hava sıcaklıklarının artış göstermesi ile beraber Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürü Mehmet Duman, yaşanabilecek orman yangınlarına ilişkin vatandaşlara uyarıda bulundu.

İTFAİYE MÜDÜRÜ DUMAN VATANDAŞLARA UYARIDA BULUNDU

Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürü Mehmet Duman, sıcaklıkların artması ile beraber meydana gelebilecek orman yangınlarının önüne geçilmesi amacıyla vatandaşlara uyarıda bulundu.

MÜDÜRLÜĞÜN BÜNYESİNDE 71 PERSONEL GÖREVLİ
Orman yangınlarını daha ortaya çıkmadan önlemek için tedbirlerin alınması ve arttırılması amacıyla vatandaşlara uyarıda bulunan Mehmet Duman, müdürlük bünyesinde 71 personelin görevli olduğunu araç ve personel anlamında bölgedeki illere göre çok iyi durumda olduklarını söyledi.

ŞİŞELER KIRILDIĞI ZAMAN YANGINA SEBEP OLUYOR
Son 5 ay içerisinde 160’a yakın hayvan kurtarma ihbarı alındığının altını çizen Duman, “Pikniğe gittiğimizde Bolu Orman Bölge Müdürlüğü ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün belirlediği alanların dışında piknik yapılmaması, ateş yakılmaması gerek. Yakılan ateşin söndürülmesini, şişe türü içeceklerin kırılmadan çöpe, geri dönüşüme atılmasını istiyoruz. Çünkü şişeler kırıldığı zaman büyüteç görevi yapıyor ve yangına neden oluyor” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER