RUHSATSIZ BARINAKTAKİ KÖPEKLER DÜZCE'YE GÖNDERİLDİ

Sokaktaki Patili Canları Yaşatma Derneği Başkanı (PADER) Alper Karmış’ın Gerede Belediyesi’ne ait hayvan barınağında çektiği görüntülerin ardından köpekler,iyileştirme çalışmaları tamamlanana kadar Düzce Belediyesi hayvan barınağına sevk edildi.

RUHSATSIZ BARINAKTAKİ KÖPEKLER DÜZCE'YE GÖNDERİLDİ

Sokaktaki Patili Canları Yaşatma Derneği Başkanı (PADER) Alper Karmış, Gerede Belediyesi’ne ait hayvan barınağında çektiği görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştı.

Paylaşılan görüntülerde çok sayıda köpeğin soğuktan ve açlıktan etkilendiği, tavuk ölüleriyle beslendiği ve hatta bazılarının ise can çekiştiği görüldü. Hayvanların kötü koşullarda yaşadığını gösteren videosu sosyal medyada gündem oldu. Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, konuyla ilgili olarak, "Kesinlikle bizim besleme ünitesi olan merkezimizde böyle bir ölüm söz konusu değildir. Bunlar dışarıdan gelen insanların vahşi depolama alanına bıraktığı hayvanlardır" savunmasını yaptı.

Hayvanseverlerin tepkisinin ardından barınakta iyileştirme çalışmaları sürerken, burada kalan hayvanlar, Düzce Belediyesi hayvan barınağına sevk edildi. Köpeklerin Düzce'de kısırlaştırılacağı belirtildi. Hayvanların, barınaktaki iyileştirilme çalışmaları tamamlanana kadar Düzce'de kalacağı öğrenildi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER