SEL FELAKETİNDEN SONRA GÖZLER MUDURNU'DA BULUNAN TOMRUK DEPOLARINDA!

Orta Karadeniz'de yaşanan sel felaketinde dere kenarındaki tomruklar faciayı büyütmüş köprülerin tıkanmasında ve evlerin yıkılmasında pay sahibi olmuştu. Yaşanan bu tomruk felaketi sonrası gözler Akyazı’da Mudurnu Deresi kıyısında bulunan tomruk depolarına çevrildi.

SEL FELAKETİNDEN SONRA GÖZLER MUDURNU'DA BULUNAN TOMRUK DEPOLARINDA!

Özellikle Ormanlarıyla anılan Kastamonu il ve ilçelerinde yaşanan sel felaketinde taşan derelerde görünen tomrukların nasıl çevresine hasar verdiği köprüleri hatta çok katlı binaların yıkılmasında önemli faktör oldu.

TOMRUK DEPOLARI MUDURNU İÇİN RİSK
Karadeniz’de yaşanan bu felaket sonrası batı Karadeniz’de bulunan Sakarya ve çevresindeki yerleşim yerlerindeki Orman işletmelerine ait tomruk depoları gündeme gelmeye başladı. Akyazı Mudurnu Deresi çevresinde Dokurcun Mahallesinden başlayan Akyazı ilçe merkezine kadar uzanan ve bir çok yerinde dere kenarında hatta dere yatağında bulunan Orman İşletmesine bağlı Tomruk depoları ilçe halkının tedirgin etmekte. Derenin Mudurnu'dan geçmesi nedeniyle Bolu içinde risk oluşturduğu düşünülüyor. DERE TAŞKININDA EN BÜYÜK HASARI TOMRUKLAR VEREBİLİR
İlçe halkının son günlerde sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarda Akyazı Kastamonu Bozkurt ilçesine benzenesin bir an önce Mudurnu deresi kıyısında bulunan tomruk depoları dere kıyısı ve dere yataklarında alını dere yataklarından uzak bölgelere taşınsın,olası Mudurnu Deresi taşkınında en büyük hasarı bu tomruklar verecek paylaşımlarda bulunuyorlar. 


BOLU'DA AĞAÇ KESİMİ ARTTI
Türkiye'nin ormanlık alanı en çok olan illerden biri olan Bolu'da da son zamanlarda artan ağaç katliamınha ise sessiz kalınması dikkatlerden kaçmadı. Özellikle Yedigöller Milli Parkı yolu üzerinde bulunan ormanlık alanlarda yol boyu kesilen ağaçların hangi amaçla kesildiği ise akıllarda soru işareti bıraktı.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2021, 14:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER