TÜRKOĞLU'NDAN ÇARPICI İDDİA:BOLU'DA 9 MİLYON 600 BİN ADET AĞAÇ KESİLDİ!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bolu İl Örgütü tarafından gerçekleştirilen bayramlaşma töreninde kentteki ağaç kesimi hakkında konuşan CHP Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu, yüzde 65’in üzerinde orman varlığı olan Bolu'da sadece 2021 yılında 9 milyon 600 bin adet ağacın kesildiğini iddia etti.

TÜRKOĞLU'NDAN ÇARPICI İDDİA:BOLU'DA 9 MİLYON 600 BİN ADET AĞAÇ KESİLDİ!

CHP Bolu İl Örgütü, Ramazan Bayramı nedeniyle parti binasında bayramlaşma töreni düzenledi. Törene CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, CHP Bolu Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu, Bolu Belediyesi Başkan Vekili ve meclis üyesi Tahsin Mert Karagöz, Bolu Belediyesi Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, CHP Eski Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, eski milletvekili adaylarından Burak Cop, partililer ve vatandaşlar katıldı.

"ALAN İMARA AÇILMIŞ VE SAHİBİNİ BULMUŞ"
Toplantıda Köroğlu Dağı Kültür ve Turizm Master Planı hakkında konuşan CHP Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu, "210 tane Abant büyüklüğündeki alan imara açılmış ve bu alan şimdiden anlaşılan o ki sahibini bulmuş durumda.Ulusal basına yansıyan açıklamamızda haberleri hazırlayanlar sanırım rakamsal olarak yanlış telaffuz ettiğimizi düşündüğü için 210 tane Abant büyüklüğü ifadesini keserek 10 tane şeklinde kamuoyuna aktarmıştır. Normali 210 tane Abant büyüklüğündeki alan. Bunun içersinde 8 tane köy, 60 tane mera ve yayla var"dedi.

"BU İKTİDARDAN KURTULMAK İÇİN ÇOK GÖREV DÜŞÜYOR"
AKP iktidarının 20 yılda Türkiye'nin hem gayrimenkullerini hem de kültürünü talan etme çabası içerisinde olduğunu vurgulayan Türkoğlu, "Talanın boyutu bu kadar net bu kadar belirgin. O bağlamda bizlere artık memleketi resmen pazarlamak için çaba sarf eden bu iktidardan kurtulmak için çok görev düşüyor. Bu siyasetin çok üzerinde bir olay. Bu durum Ankara’ya birkaç arkadaşımızı milletvekili gönderme hedefinin çok üzerinde bir olay. Ben bunu resmen kurtuluş savaşı olarak görüyorum. Çünkü bugünkü iktidar 20 yılda bu memleketin hem gayrimenkullerini hem de kültürünü talan etme çabası içersindedir. Bu yüzden bu durum bu milletin kurtuluş savaşıdır"diye konuştu.

"VATANDAŞIN YÜZÜNE SÖZ SÖYLEYECEK DURUMDA DEĞİLLER"
AKP'nin artık halkın içerisine girecek durumda olmadığnı kaydeden Türkoğlu, "Ramazan ayı boyunca ben AKP teşkilatlarının çalışmalarını yakından takip ettim. Gördüğüm şudur; AKP iktidarı artık halkın içerisine girecek durumda değil. Vatandaşın yüzüne söz söyleyecek durumda değiller. Bu çok açık ve net. Bizim bu sıkıntılı süreçten insanları nasıl kurtaracağımızı anlatma sorumluluğumuz var. Bu sorumlulukta sadece yönetimlerde görev alan arkadaşlarımızın değil bu partiye üye olan bütün arkadaşlarımızın görevidir. Hatta ülkeyi seven ve bu partiye üye olmasa da herkesin görevidir diye düşünüyorum. Bundan sonraki bayramları Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında geleceğe daha fazla umutla baktığımız, dünya coğrafyasında herkesin saygı duyduğu bir ülke olmayı hayal ederek, bu hayalinde gerçek olması için emek vererek geçirmek istiyorum”ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2022, 15:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER