AİBÜ,AKP VE CEMAAT KISKACINDA!

AİBÜ’nün AKP iktidarına yakınlığına bir örnek daha!Abant İzzet Baysal Üniversitesi Genel Sekreteri olarak atanan İhsan Ağcan’a AKP’li Nurettin Doğanay’dan hayırlı olsun ziyareti.

AİBÜ,AKP VE CEMAAT KISKACINDA!

AKP’li Alaaddin Yılmaz döneminde Bolu Belediyesi’nde yaklaşık 10 yıl süreyle başkan yardımcılığı görevinde bulunan İhsan Ağcan, 2019 yerel seçimlerinde AKP'den Nizip Belediye Başkalığı aday adayı olan Ağcan, seçimlerin ardından Haliliye Belediye Başkan Yardımcısı olarak atandı. Ağcan, başkan yardımcılığı görevini yürütürken aniden Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ne genel sekreter olarak atandı.

Cemaat, tarikat ve AKP ile yakın ilişkisi olduğu bilinen AİBÜ yönetiminin AKP’li mütevelli heyetinde yerini alan Ağcan’a AKP Doğu Anadolu Bölge Koordinatörü Nurettin Doğanay, hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyareti sosyal medya hesabından paylaşan Doğanay’ın Ağcan için ‘dost’ ifadesini kullanması dikkat çekti.

Doğanay’ın paylaşımı şu şekilde:

Uzun yıllar Bolu Belediyesi Başkan Yardımcısı olarak birçok önemli hizmetler yaptıktan sonra Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Genel Sekreterliği görevine atanarak Bolumuza ve gözbebeğimiz Üniversitemize hizmet etmeye devam edecek İhsan Ağcan dostumuza hayırlı olsun ziyaretinde bulundum.Rabbim yapacağı hizmetlerde yâr ve yardımcısı olsun inşAllah...”

İhalelere fesat karıştırdığı ve yolsuzluk yaptığı öne sürülen Ağcan’ın, AKP’li bazı isimler tarafından AİBÜ’ye getirtildiği öne sürüldü. Öte yandan İhsan Ağcan’ın da sosyal medya hesabında AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafları olduğu görüldü. Ayrıca geçtiğimiz günlerde Semerkand Vakfı Bolu heyeti ve İlim Yayma Cemiyeti Bolu Şubesi'ninde Ağcan'a ziyaretlerde bulunduğu görüldü.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2022, 21:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER