BAKAN SELÇUK AÇIKLADI: 6 EYLÜL'DEN İTİBAREN ÖĞRENCİLERİN GELMESİNİ BEKLİYORUZ

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların açılış tarihini duyurdu. Selçuk, "6 Eylül'de öğrencilerimizin gelmesini bekliyoruz" dedi.

BAKAN SELÇUK AÇIKLADI: 6 EYLÜL'DEN İTİBAREN ÖĞRENCİLERİN GELMESİNİ BEKLİYORUZ

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, katıldığı bir televizyon programında okulların açılış tarihi, aşılanan öğretmen sayısı ve LGS hakkında açıklamalarda bulundu.

AÇILIŞ TARİHİ 6 EYLÜL
Okulların açılış tarihi hakkında konuşan Selçuk, "Tereddütsüz eylülde başlayacak gibi yönetiyoruz. 6 Eyül'den itibaren öğrencilerin gelmesini bekliyoruz" dedi.

"YÜZDE 15 CİVARINDA ÖĞRETMENİMİZ AŞIYA GELMEDİ"
"İlk sayılar yüzde 15 civarında öğretmenimiz aşıya gelmedi. Zamanlama, lojistik nedenler olabilir. Yaptırmak istemeyebilir. Bu konuyla ayrıntılı analiz henüz bitmedi. Bizim 'aşı olmayan öğretmenin eğitim, öğretim yapması söz konusu olamaz' diye bir yaklaşımımız hukuki olarak olamaz. Gerekirse bire bir konuşur, dertleşiriz. Hiçbir öğretmenimiz hiçbir çocuğu riske atacak bir tercihte bulunmaz” diye konuştu.

LGS YERLEŞTİRME SONUÇLARI 26 TEMMUZ’DA AÇIKLANACAK
Liselere Geçiş Sınavı (LGS)’nın yerleştirme sonuçlarının 26 Temmuz'da açıklanacağını bildiren Selçuk, “Çocukların motivasyonu, beklentisi, sosyal duygusal özellikleri salgın döneminde farklılaştı. Gelir dağılımı düştüğünde öz yönetimin yükseldiğini, gelir dağılımı yükseldiğinde öz yönetimin düştüğünü görüyoruz. Hangi çocukların neye ihtiyacı var diye rehberlik notları, videolar hazırladık. Hangi dilimde sosyal duygusal eksiklikler var, bunları tespit ettik. Geçen sene 1,5 milyon LGS'ye girdi, 181 birinci vardı. Bu sene 1 milyon civarında girdi, 90 birinci var. Bugün başlayan tercih başvuruları 16 Temmuz saat 17.00'ye kadar devam edecek. Yerleştirme sonuçlarını 26 Temmuz'da açıklayacağız” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2021, 15:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER