BOLU'DA 4 SINIF KARANTİNAYA ALINDI!

Bolu’da okullar alarm veriyor! Öğrenci Veli Derneği, yüz yüze eğitimde 2. hafta raporunu yayımladı. Raporda Bolu’da 4 okulda 4 ayrı sınıfın karantinaya alındığı belirtildi.

BOLU'DA 4 SINIF KARANTİNAYA ALINDI!

ÖZEL HABER:Ahin ASLAN

MEB, koronovirüs salgında gerekli önlemler alınmadan, açılan okullarda koronavirüs vaka ayısı alarm veriyor. Ülkenin her yerinde, art arda karantina ve vaka haberleri gelirken bir haberde Bolu’dan geldi. Öğrenci Veli Derneği, yüz yüze eğitimin ilk 2 haftalık karantina bilançosunu açıkladı. Derneğin elde ettiği verilere göre salgının 2. haftasında en az 611 sınıf karantinaya alındı.


VELİ VE EMEKÇİLERİN SAĞLIĞI RİSKE ATILDI
Her gün, her saat yeni vakalar, yeni karantina haberleri gelirken velilerin kaygısı daha da artıyor. Yeterli önlemlerin alınmaması ve mevcut koşulların da düzeltilmediği ortamda okulların açık tutulması velilerin ve eğitim emekçilerinin sağlığı bir kez daha riske atıldı.

BOLU’DA 4 SINIF KARANTİNADA
Öğrenci Veli Derneği, 6 Eylül’de başlayan yüz yüze eğitimin 2. haftasında karantina ile vaka istatistikleri açıkladı. Açıklanan verilerde Bolu’da Orhangazi Ortaokulu’nda, Mevlana İlkokulu’nda, Canip Baysal Anadolu Lisesi’nde ve Bolu Anadolu Lisesi’nde 1’er sınıfın karantinada olduğu belirtildi.

POZİTİF TANISI KONULAN ÖĞRENCİ VEÖĞRETMENLERİN SAYISI AÇIKLANMALI!
Öğrenci Veli Derneği tarafından yayımlanan raporda,” Şeffaf bilgi edinme hakkı, hepimizin en temel hakkıdır. Hiç gecikmeden; il il, okul okul, karantinaya alınan okulların, pozitif ( ) tanısı konulan öğrencilerin, eğitim emekçilerinin sayısını MEB, acilen açıklamalı ve gerekli önlemleri almalıdır. Biz; Öğrenci Veli Derneği olarak, il il okullarda yaşanılan sorunları kayıt altına almaya, çocuklarımızın eğitim hakkı için, toplumun sağlık hakkı için, gerekli önlemler alınarak, okulların açık tutulması için, demokratik haklarımızı sonuna kadar kullanmaya devam edeceğimizi basına ve kamuoyuna bildirmek isteriz” denildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2021, 21:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER