BOLU'DA OKUL İDARESİNDEN 3 ÖĞRENCİYE ŞİDDET!

Bolu Yunus Emre İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü R.T. ve Müdür Yardımcısı S.B.’nin maskelerini çıkardığı gerekçesi ile 3 öğrenciyi darp ettiği, öğrenci velilerinin ise darp raporu alarak şikayetçi oldukları iddia edildi

BOLU'DA OKUL İDARESİNDEN 3 ÖĞRENCİYE ŞİDDET!

Bolu’da bir okulda B.D., H.İ. ve K.K. isimli öğrenciler, maskelerini çıkardığı gerekçesiyle okul müdürü ve müdür yardımcısı tarafından odaya kapatıldıktan sonra darp edildiği öne sürüldü.

Olay Yunus Emre İlkokulu ve Ortaokulu’nda 24 Mart tarihinde meydana geldi. İddiaya göre B.D., H.İ. ve K.K. isimli öğrenciler, koronavirüs kurallarına uymadığı gerekçesi ile okul müdür ve müdür yardımcısı tarafından odaya kilitlendikten sonra darp edildi.

Olaya ilişkin darp raporu aldığı belirtilen veliler, öğrencilerin 18 Mart’ta da okul idaresi tarafından şiddete maruz kaldığını,olayı öğrencikten sonra darp raporu alarak R.T. ve S.B’den şikayetçi olduklarını söyledi.

Öğretmenlik mesleğini itibarsızlaştıran kişilerin kurumlardan uzaklaştırılması gerektiğini kaydeden veliler, “Eğitim yuvası mı, esir kampı mı? İyi eğitimcileri tenzih ediyoruz. Türkiye'nin okullarına yakışmayan eğitimciler mutlaka tedavi edilmeli. Rehabilitasyon merkezine kapatılmalıdır. Öğretmenlik mesleğini itibarsızlaştıran vasıfsız tiplerin camiadan mutlaka çıkarılması gereklidir. Sayın Valimiz bu tür hastalıklı tipler hakkında gereğini mutlaka yapacaktır” diyerek yetkililere çağrısında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2022, 12:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER