BOLU'DA OSB'NİN ELEMAN İHTİYACINA MEB'DEN DESTEK!

Öğrencilerin 'MEB bizi köle gibi görüyor' sözleri MEB'in gündemini sarsmadı. Bolu Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2022-2023 Eğitim Öğretim yılı itibarı ile Organize Sanayi Bölgesindeki binasında öğrenci almaya başlayacak.

BOLU'DA OSB'NİN ELEMAN İHTİYACINA MEB'DEN DESTEK!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), uzun süredir meslek liseleri ile sanayi ve patron iş birliği için yoğun çaba harcıyor. Hatta organize sanayi bölgelerinde (OSB) kurulacak meslek liselerinde müfredatın bile sanayicilerle belirlenmesi çağrısı yapılırken Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer “İşverenin süreçlerde pasif bir şekilde mezunları beklemesine tahammülümüz yok. İşverenleri eğitim sürecinin tamamına dahil ediyoruz” dedi.

MEB, meslek lisesi öğrencilerini patronlar için ucuz iş gücü olarak hazırlamaya devam ediyor. Bolu Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2022-2023 Eğitim Öğretim yılı itibarı ile Organize Sanayi Bölgesindeki binasında öğrenci almaya başlayacak.

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılında Makine ve Tasarım Teknolojisi, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri ve Moda Tasarım Teknolojileri alanlarında öğrenci alacak olan okulu tercih edecek öğrencilerin MEB'e göre sektörün sunmuş olduğu imkanlarla daha donanımlı bir şekilde mezun olacak.

Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü internet sitesind eyer alan açıklamda, öğrencilerin iş bulmada sorun yaşamayacağına Organize Sanayi Bölgesindeki işletmelerin imkanlarından yararlanacağına dikkat çekildi.

Okulu tercih edecek olan öğrencilerin ücretsiz yemek ve ulaşım imkanı sunulacağı belirtilen açıklamada,işbaşı eğitimi ve staj yapma imkanının yanı sıra başarılı öğrencilere burs imkanı verileceği belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER