EĞİTİM SEN,BANKA PROMOSYONLARI İÇİN TOPLADIĞI 700'E YAKIN İMZAYI MEM'E TESLİM ETTİ

Eğitim Sen Bolu Şubesi, kamu çalışanlarının maaş ve ücretlerinin yatırıldığı bankalarla imzalanan banka promosyon sözleşmesinin revize edilmesi için kent genelinde yürüttüğü çalışmalar kapsamında topladığı 700'e yakın imzayı Milli Eğitim Müdürlüğü'ne teslim etti.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu'na bağlı Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası Bolu Şubesi, eğitim emekçilerine yapılan ödemelerin yetersizliği ve ülkede artan enflasyonla birlikte emeğinin karşılığını alamayan öğretmenlerin banka promosyonlarının iyileştirilmesi talebiyle kent genelinde imza kampanyası başlattı.

Yaklaşık bir hafta süren çalışmalar, Eğitim Sen üyesi olan ve olmayan 700'e yakın emekçinin imza desteğiyle tamamlandı.

Toplanan imzaları Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne teslim eden Eğitim Sen Bolu Yürütme Kurulu Üyeleri,öncesinde basın açıklamasında bulundu.

Yürütme Kurulu adına açıklamyı Eğitim Sen Bolu Şube Başkanı Zehra Kulalı Geizic okudu. Gezici açıklamasında, "Türkiye'de promosyonun en düşük olduğu yerlerden biri Bolu, özellikle merkezde çalışanlar alıyor. Tabi bunda hızla yükselen enflasyonun da etkisi var. Geçim sıkıntısı yaşayan eğitim emekçilerini bir nebze olsa geçim sıkıntısına çare olacak bir şey aslında. İl Milli Eğitim Müdürlükleri ve yetkili sendika biizm adımıza bu anlaşmaları imzalıyor. Burada eğitim emekçileirnin çok ciddi kaybı var. Bu yalnızca sendikamızın değil bütün eğitim emekçilerinin ortak talebi olduğunu biliyoruz. Okullarımızda yürüttüğümüz imza kampanyaıs ile sendikalı sendikasız veya başka sendikalı fark etmeksizin elimizde 700'e yakın imza var. Arkadaşlarımızın talebini gösteren imzalarla birlikte promosyonun güncellenmesini talep edeceğiz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2022, 19:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER