GEZİCİ:MEMİŞ OKUYUCU'NUN CUMHURİYET'İN KURUCU DEĞERLERİ İLE DERDİ VAR!

MEB’ tarafından "Çoklu Öğrenme” konulu çevrimiçi seminere davet edilen gerici Memiş Okuyucu'ya tepki gösteren Eğitim Sen Bolu Şube Başkanı Zehra Kulalı Gezici, "Köy Enstitülerini, Tevhid-i Tedrisat-ı hedef alan Cumhuriyetin kurucu değerleriyle derdi olan bir yazar" dedi.

GEZİCİ:MEMİŞ OKUYUCU'NUN CUMHURİYET'İN KURUCU DEĞERLERİ İLE DERDİ VAR!

MEB’in davetiyle Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’nce dün gerçekleştirilen, “Çoklu Öğrenme” konulu çevrimiçi seminere katılan Memiş Okuyucu’nun bir yazısında, “Maarif tarihinin en çok tartışılan projesi" olarak değerlendirdiği köy enstitülerine yönelik, “Çare ve çıkış değil, tıkanma getirdi” ifadelerine yer verildiği ortaya çıktı.

POLİTİK KİMLİKLERİ AĞIR BASMAKTADIR!
Kendini okuryazar olarak tanıtan gerici Memiş Okuyucu’nun MEB’in davetiyle Çoklu Öğrenme” konulu çevrimiçi seminere katılmasına tepki gösteren Eğitim Sen Bolu Şube Başkanı Zehra Kulalı Gezici, MEB’in uzaktan eğitim sürecinde öğretmenlere çevrimiçi eğitim etkinlikleri yaptığı ancak eğitimcilerin "eğitici kimliklerin"den çok politik kimliklerinin ağır bastığını söyledi.

“ASIL MESELE EĞİTİME BAKIŞI”
MEB tarafından gerçekleştirilen etkinliklerde eğitimin laik ve bilimsel özelliklerini ve Cumhuriyetin kurucu değerlerini hedef alan kişilerin davet edildiğini vurgulayan Gezici, “26 Ocak’ta Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’nün tüm öğretmenlere verdiği eğitimde de benzer bir "eğitimci" davet ettiğini gördük. ‘Memis Okuyucu Kimdir’ diye baktığımızda bir üniversitenin bir bölümünde sekreter olduğu ancak öz geçmişinde bir üniversite mezunu olduğuna rastlanılıyor. Okuyucu’yu öğretmen lisesi mezunu bir yazar olarak görüyoruz. Ancak asıl mesele; yazılarından görebildiğimiz eğitime bakışı” dedi.

AKP’NİN EĞİTİM POLİTİKALARINA ELEŞTİRİ
Memiş Okuyucu’nun Köy Enstitülerini, Tevhid-i Tedrisat-ı hedef alan Cumhuriyetin kurucu değerleriyle derdi olan bir yazar olduğuna dikkat çeken Gezici, “AKP'nin eğitim politikalarını kökten bir paradigma değişikliği yapmamakta,  "davaya" uygun nesiller yetiştirmemekle suçluyor. Laik ve Bilimsel eğitimin dinsizliği ve batı hayranlığını arttırdığı tespitini yapıyor. Ardından gençlerimizin hayata ve dünyaya aşırı meylediyor diyor ve uyarıyor: "Türk’ün yani bir Müslüman’ın özelliğinin teknoloji üretmek olmadığını anlamalıyız artık. Onun asıl özelliği ahlaklılığıdır” ifadelerine yerdi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2022, 15:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER