HALKÇI LİSELİLER,BOLU'DA 'ÖĞRENCİ ÇALIŞTAYI' DÜZENLİYOR

Halkçı Liseliler, “Cumhuriyet’in Geleceği İçin Öğrencilerin Eğitim Hakkı” başlıklı öğrenci çalıştayının ilkini 15 Mayıs Pazar Günü Bolu Belediyesi Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde saat 10.00’da gerçekleştirecek.

HALKÇI LİSELİLER,BOLU'DA 'ÖĞRENCİ ÇALIŞTAYI' DÜZENLİYOR

Haber:Ahin ASLAN

Gezi olayları sırasında kurulan Cumhuriyet Halk Partisi’ne yakınlığıyla bilinen Halkçı Liseliler, “
Cumhuriyet’in Geleceği İçin Öğrencilerin Eğitim Hakkı”  öğrenci çalıştayının ilkini Bolu’da gerçekleştirecek. Toplantıya Halkçı Liseliler Genel Başkanı Ulaş Emre Demirel ve CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik konuk olarak katılacak.

Çalıştayda “Kamusal eğitim hakkı; eğitimde işçileştirme ve çocuk işçiliği; eğitimde piyasalaşma, dinselleşme ve laiklik; eğitimde sınavlar ve eşitsizlik; köyde yaşayan çocuklar ve dezavantajlı çocukların eğitim hakkı ve son olarak öğretmenlik mesleğinde yaşanan dönüşüm ve eğitim” konu başlıkları ele alınacak.

15 Mayıs Pazar Günü saat 10.00’da Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde başlayacak olan çalıştaya konuşmacı olarak katılacak olan isimler ise şöyle:

Yıldırım Kaya, Serkan Can Özkul, Dr. Nurcan Korkmaz, Resul Karadağ, Özgür Bozdoğan, Can Tan, Doç. Dr. ahmet Yıldız, Kadir Alkan, Zehra Kulalı Gezici,Devrim Ceylan ve Recep Anıl Gürel. 

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2022, 02:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER