KESK, ANKARA'YA YÜRÜYOR!

Yetkili konfederasyon olduğu için çoğunlukla Memur-Sen “yeni teklife davet” eylemine hazırlanırken, 17 günde sadece iki toplantıya çağrılan Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Edirne ve Batman’dan üç gün sürecek “Ankara Yürüyüşü” başlattı.

KESK, ANKARA'YA YÜRÜYOR!

Yaklaşık 4.2 milyon memur ile 2.2 milyon memur emeklisinin toplusözleşme görüşmelerinde iktidardan yeni teklif beklenirken sendikalar peş peşe eylem kararı alıyor.

"MÜCADELEYİ BİRLİKTE BÜYÜTÜYORUZ"
Binlerce kamu emekçisini ilgilendiren ve 2022-2023 yıllarını kapsayacak olan TİS görüşmeleri devam ediyor. Çalışma Bakanlığı’nın kamu emekçilerini sefalete mahkûm eden teklifini açıklaması üzerine KESK, “İnsanca Bir Yaşam, Demokratik, Grevli Toplu Sözleşme İçin Mücadeleyi Birlikte Büyütüyoruz” şiarı ile Ankara yürüyüşü kararı aldı.


ANKARA'DA AÇIKLAMA YAPILACAK
KESK ise 18-20 Ağustos günlerinde “İnsanca Bir Yaşam, Demokratik, Grevli Toplusözleşme İçin Mücadeleyi Birlikte Büyütüyoruz” sloganıyla  üç gün sürecek “Ankara Yürüyüşü” gerçekleştireceklerini açıkladı. KESK 20 Ağustos’ta saat 17.00’de Ankara’da açıklama yapılacağını bildirdi.

KESK’in yürüyüş programı şu şekilde:

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2021, 22:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER