SOL PARTİ BOLU İL ÖRGÜTÜ,EĞİTİMDE YAŞANAN SORUNLARA DİKKAT ÇEKTİ

SOL Parti Bolu İl Örgütü, yeni eğitim öğretim yılında eğitimde yaşanan sorunlara dikkat çekmek amacıyla “Bağış değil, eğitime bütçe” başlığıyla İzzet Baysal Caddesi’nde stant açarak bildiri dağıttı.

SOL PARTİ BOLU İL ÖRGÜTÜ,EĞİTİMDE YAŞANAN SORUNLARA DİKKAT ÇEKTİ

SOL Parti Bolu İl Örgütü, İzzet Baysal Caddesi’nde açtığı stantla eğitimde yaşanan eşitsizlikler, güçlendirme ve onarıma alınan okulların tamamlanmamasına; kırtasiye malzemeleri, özel okul ücretleri ve okul servis ücretlerinde yaşanan artışlara tepki gösterdi.

Stantta, “Bağış değil,eğitime bütçe” ve “Parasız eğitim hakkımız” başlığıyla dağıtılan bildiride, “Okullar bin bir sorunla açılıyor. Bütçeden eğitime ayrılan kaynaklar son derece sınırlı. Devlet bütçesi özel okullara aktarılıyor. Kamu okullarının ihtiyaçları ise ailelerin sırtına yükleniyor. Ülkenin kaynakları bir avuç haramiye, yolsuzluk ağları kurmuş eş, dost, akraba ağlarına aktarılıyor. Onların çocukları lüks ve şatafat içinde yaşarken bizim çocuklarımız nitelikli bir eğitim imkanına dahi sahip olamıyor. Bu adaletsizliğe, eşitsizliğe YETER! Bağış vermeyi reddediyoruz! Okullara bütçe istiyoruz! Bir avuç haraminin affedilen vergi borçları tahsil edilse bile okulların ihtiyaçlarını, çocuklarımızın barınma ve beslenme sorunlarını çözülecektir!” ifadelerine yer verildi.

Türkiye genelinde eğitimde yaşanan sorunların Bolu’da da yaşandığına dikkat çeken parti üyeleri, kent genelinde güçlendirmeye alınan okulların hala tamamlanmadığını, en kısa mesafede dahi servis ücretlerinin fahiş oranda arttığına dikkat çekti.

“Eğitim parasız ve herkes için eşit olmalı” diyen SOL Parti üyeleri, özel okulların kamulaştırılarak barınma hakkının devlet eliyle ücretsiz olarak karşılanması gerektiğine vurgu yaptı.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2022, 17:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sezgin özcan
Sezgin özcan - 1 yıl Önce

Çalışmalarınızda başarılar diliyorum , kolay gelsin ...

SIRADAKİ HABER