KOMÜNİST PARTİ'DEN ÇAĞRI: 'BU DÜZENİ SIFIRLA”
Seçim çalışmalarına, İzzet Baysal Caddesinde bulunan Komünist Parti İl Binası önünde stand açarak devam eden Komünist Parti’liler, vatandaşları 7 Haziran da, AKP eliyle sürdürülen “gerici diktatörlük” ü SIFIRLAmaya davet ettiler. Yaklaşık 2 saat bildiri dağıtan parti üyeleri,bu ülkenin yurtsever ve boyun eğmeyen insanlarını mücadelelerine destek vermeye davet ettiler.

Bildirilerinde:

"AKP eliyle sürdürülen gerici diktatörlük Türkiye’nin kaderi değildir. Bu diktatörlük bir kaza veya arızanın sonucu ortaya çıkmış da değildir. Sömürü düzeni kendini yobazlara teslim etmiş,yobazların iktidarı karanlık,gerici bir diktatörlüğe dönüşmüştür. Şimdi fazla ileri gitmiş bu gerici diktatörlüğü terbiye etmek,mümkünse biraz değiştirip halka kabul ettirmek istiyorlar.
Biz kabul etmeyiz.
“Bu kadarı çok dinci oldu,biraz laik olsun ama o da çok olmasın”diyorlar. Gericilikte,din istismarında ayar olmaz. Dinle yönetim memleketi karanlığa gömdü. Zifiri karanlığı mum ışığı aydınlatmaz. Aydınlık bir ülkeden aşağısı kurtarmaz. Biz gericiliğe bir daha yol vermeyecek, tam ve ödünsüz laiklik istiyoruz. Bunu için “Boyun eğmeyenlerdensen bu yana gel” diyoruz. Gericiliği,din istismarını,dinle yönetilmeyi bitir. SIFIRLA!
Ülkemizde ve dünyada rejim büyük tehlikededir.”Sosyalizm yıkıldı,kapitalizm kazandı” çığlıkları içinde kurulan Yeni Dünya Düzeni büyük bir gürültüyle çökmektedir. Bu çöküşten ya yeni bir düzen, ya da bölgesel savaşlar,boğazlaşmalar,kudurmuş gerici saldırganlık ve kaos çıkar.
Yeni bir düzenin tek bir adı vardır: Sosyalizm.
Böyle bir düzeni kuracak tek bir güç tüm dünyada belidir: Komünistler.
Bunun için, “Boyun eğmeyenlerdensen bu yana gel” diyoruz. Başka yerde çıkış arama, yamacıları, sahte umut simsarlarını, goygoycuları boşver. Biz, yalanlara son vereceğiz.
Boyun eğmeyenler bu yana.
Diktatörlükle pazarlık olmaz. Bu düzenden kurtulmanın yüzdelik hesabı yapılmaz. Bayrak açıyoruz; emekçinin, halkın, aydınlığın, bağımsızlığın, devrimin, sosyalizmin bayrağını…
Bu düzeni SIFIRLAMAK için!
Bilal oğlan milyon dolarları sıfırlamaya kalkmıştı. Hırsızları SIFIRLA.
Halk yoksullaşırken patronlar kârlarına kâr katıyor. Paranın saltanatını SIFIRLA.
Gençlerin,kadınların özgürlük arayışına tahammül edemiyorlar. Gerici zihniyeti SIFIRLA.
Sanatı,bilimi, aydınlık fikirleri boğmaya çalışıyorlar. Yobaz takımını SIFIRLA.
Para için,iktidarlarını korumak için,karanlı planlar için,töre için insan öldürüyorlar. Katilleri SIFIRLA.
Bağımsızlık ve egemenliği ayaklar altına alıyorlar. İşbirlikçileri, Amerikancıları, Avrupa Birliği yardakçılarını SIFIRLA.
Bu kadarına gücümüz yetmez diyorsan, bil ki bu sömürü düzenini sıfırlamazsan, o seni sıfırlayacak.
Komünistler  7 Haziran seçimlerine emekçi halkın asla sıfırlanamayacağını göstermek için
ÇAĞRIMIZDIR:
♦ Kürt ve Türk halkının,sömürüden kurtarılmış,gericiliği yenmiş,emperyalizmden kurtulmuş özgür bir ülkede,sosyalist bir düzende yaşaması için kavga verecek olanlar bu yana gelsin.
♦ Komünistlerin söyleyecek sözü var. Başka kimse de söylemeyecek.
♦ Komünistlerin yapacakları şeyler var. Başka kimse de yapmayacak.
♦ Bunun için seçimlerde Komünist Parti var.
Boyun eğmeyenlerdensen yanımıza gel
BU DÜZENİ SIFIRLA.
"
cümlelerine yer verdiler.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner122

YÖRESEL ÜRÜNLER KADINLARA EMANET
Bolu’da çiftçilik ve hayvancılık yapan 47 kadın kooperatif kurarak el emeği ile yapılan yöresel ürünleri...

Haberi Oku