BOLU'DA KURYELER KONTAK KAPATTI:YEMEK SEPETİ BANABİ ŞİRKETİ BİZE UMUT SATMIŞ!

Türkiye’nin dört bir yanında emekçiler, sefalet ücretlerine ve kötü çalışma koşullarına karşı ses yükseltiyor. Bolu’da Yemeksepeti Banabi kuryeleri, maaşlarına yapılan düşük zammı protesto etmek için Bahçelievler Mahallesi’nde Yemek Sepeti deposu önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.

Haber:Ahin ASLAN

Emekçiler, ülkenin dört bir yanında emekçiler, ağır çalışma koşullarına rağmen verilen düşük zamlara karşı eyleme geçiyor. Trendyol Express çalışanlarının eylemi ile başlayan sürecin ardından Yemeksepeti Banabi çalışanları adil bir zam için eyleme geçti.

İstanbul ve Ankara başta olmak üzere birçok kentte meydanları dolduran emekçiler, bu kez de Bolu’da sesini yükseltti. Bolu’da 5 gündür kontak kapatan Yemek Sepeti kurye çalışanları bugün saat 12.00’de Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan Yemek Sepeti deposu önünde basın açıklaması düzenledi.

Kuryeler adına açıklamayı okuyan Uğur Çakır, Yemek Sepeti Banabi bünyesinde zorlu hava şartlarında 7 gün 24 saat hizmet götürdüklerini, kazaları, yaralanmaları, covid vakalarını ve ölümü bile yaşadıklarını söyledi.

YEMEK SEPETİ BANA Bİ, BİZE UMUT SATTI!
İş hacmini her geçen gün büyüten, bünyesine vale, mahalle gibi yeni iş kollarını katarak yeni kazanç kapıları sağlayan Yemek Sepeti Banabi’nin, yılın son aylarında kendilerine umut sattığını vurgulayan Çakır, “Muhtemelen eşine rastlanmamış şekilde yeni yıl maaşlarını ocak ayının son günlerinde, yani maaşların yatacağı günün gecesinde açıklayarak süreci geri dönülmez bir noktaya taşımıştır. Yemek Sepeti işçileri haklarını alana kadar grevi sürdürecektir” dedi.

“KİMSENİN BOYUNDURUĞU ALTINDA DEĞİL,HERKESLE BİRLİKTE”
Kimsenin boyunduruğu altında olmamakla birlikte herkesin desteği ile bu yolda yürüdüklerini vurgulayan Çakır, “Talebimiz, birçok kuryeden farklı olarak gece çalışanlar damacana, litre içecekler, kedi kumu ve benzeri ağırlıklarla merdiven çıkan, bununla birlikte başka restoranlara vale hizmeti veren Yemek Sepeti Banabi kuryelerinin 5 bin 500 lira net maaş ve prim ile yan hakları alması, hakkını arayan hiçbir işçinin de işten çıkarılmaması, iş kolumuzun taşımacılığa geçirilmesi ve sendikal faaliyetlerinin güvence altına alınmasıdır. Yanımızda olan tüm motokuryeler ve tüm halkımıza sonsuz şükranlarımızı sunarız” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2022, 16:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER