BOLU'DA SEMT PAZARINDA BAYRAM YOĞUNLUĞU

Kurban Bayramı’na saatler kala Bolu’da vatandaşlarda alışveriş telaşı devam ediyor. Giyimden, kozmetiğe, gıdadan mutfak malzemesine kadar birçok ihtiyacını karşılamak için dışarıya çıkan vatandaşlar çarşı ve pazarda yoğunluk oluşturdu.

BOLU'DA SEMT PAZARINDA BAYRAM YOĞUNLUĞU

Bolu’da her hafta Pazartesi günü kurulan vatandaşın uğrak noktası olan Karamanlı Mahallesi Semt Pazarı’nda neredeyse iğne atsan yere düşmeyecek görüntüler oluştu.

BAYRAM YOĞUNLUĞU TRAFİĞİ ETKİLEDİ
Kurban Bayramı’na saatler kala alışveriş yoğunluğu da arttı. Vatandaşlar, peynirinden, helvasına, hediyelik eşyadan, giyime, baklavadan, araçlarının benzinine kadar birçok ihtiyacını kentteki esnaflardan karşılıyor. Bayram dolayısı ile sabahın erken saatlerinden itibaren Karamanlı Mahallesi Semt Pazarı’na akın eden vatandaşlar ulaşımı da etkiledi. Zaman zaman durma noktasına gelen trafik herhangi bir olumsuzluğa neden olmadı.“YOĞUNLUKTAN VE ÇALIŞMAKTAN MEMNUNUZ”
Giyimden, kozmetiğe, gıdadan mutfak malzemesine kadar birçok ihtiyacını karşılamak için semt pazarına akın eden vatandaşlar, sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uyarak bayram alışverişine devam ediyor. Pazar esnafından Hasan Bey, “Normalleşme ile beraber Pazar eski günlerine dönmeye başladı. Kurban Bayramı nedeniylede yoğunluk var. Hava sıcaklığı 40 dereceye yaklaştı. Güneşin altında çalışıyoruz ama yoğunluktan ve çalışmaktan memnunuz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2021, 14:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER