BOLU'DA TORUNUNA ÇANTA ALAMAYAN ŞAHIS:BU HÜKÜMETE BİR DAHA OY YOK!

Bolu’da İzzet Baysal Caddesi’nde 6 yaşındaki torununa okul çantası almak isteyen 61 yaşındaki şahıs, zabıta ekiplerinin kendilerine dilenci dediğini öne sürerek, “Ne biçim devlet ne biçim millet? Bıktık her şeyden. Evde ekmek dahi yok. Bu hükümete bir daha oy yok” dedi.

Haber:Ahin ASLAN

AKP iktidarının ekonomi politikaları hayat pahalılığını artırmaya devam ediyor. 6 yaşındaki kız çocuğuna okul çantası alamayan aile Bolu İzzet Baysal Caddesi’nde isyan etti.

Karabük’ten Bolu’ya eşinin sağlık sorunları nedeniyle geldiğini öne süren 61 yaşındaki şahıs, kızı ile brilikte 6 yaşındaki torununa okul çantası almak istedi. Çanta almak için İzzet Baysal Caddesi’nde bulunan bir dükkana giren aile, maddi durumları olmadığını belirterek dükkan çalışanlarından kullanılmayan bir okul çantasının kendilerine verilmesini talep etti. Çalışanların isteği reddetmesi üzerine dükkandan çıkan aile, zabıta ekiplerinin müdahalesi ile karşılaştı."VALİLİK BİZİ OYALADI"
Zabıta ekiplerinin kendilerine “Siz dilencisiniz, burada dilenemezsiniz” diyerek kendilerine müdahale edildiğini iddia eden ve ismi öğrenilemeyen 61 yaşındaki şahıs, ekiplerin müdahalesine tepki göstererek “Ben dilenci değilim” diyerek ekipleri bastonu ile kovaladı. Ardından yol kenarında bulunan iş yerinden aldığı bir çamaşır askısı ile ekipleri kovalayan şahıs, “Torunuma ucuzluk pazarından çanta almak istedik. Birileri bizi şikayet etmiş. Bizim dilenci olduğumuzu söylemiş. Bana ‘burada dilenemezsiniz’ dediler. Allah bana bir can verdi. O canı da kimse alamaz. Türkiye vatandaşıyız yaşamayalım mı? Bu çocuğun babası cezaevinde. Bu çocuk okula gidecek. Ben bakacağım ona. Karabük’te birçok yere başvurduk.  Valilik, bizi oyaladı, erteledi. Ne okul masrafları için yardım yaptı ne ihtiyaçlarımız için. Ne biçim devlet ne biçim millet? Bıktık her şeyden. Evde ekmek dahi yok. Bu hükümete bir daha oy yok” dedi.
 


"NASIL ALACAĞIZ BUNLARI"

Eşinin cezaevinde olduğunu söyleyen ve ismi öğrenilemeyen kadın ise, “Girdiğimiz dükkanda eşimin cezaevinde olduğunu söyledim.  ‘Çocuğum okula gidecek. Bir çantaya ihtiyacı var. Kullanılmayan idare edilecek bir çanta verir misiniz’ dedim. Kızım 6 yaşında. 6 aylık bir çocuğum daha var. Eşim cezaevinde. Karabük’ten buraya geldik. Gelmişken kızım içinde bir çanta almak istedik. Biz bir şey yapmadık. Dükkandan çıktık zabıta bizi durdurdu. Dilencisiniz dedi bize. Biz dilenci değiliz. Kızımın gittiği okulda bize bir liste verildi, 2 sayfa. Nasıl alacağız bunları?” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2021, 19:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 2 yıl Önce

olaya böyle yaklaşmak istemem ama zabıta arkadaşlar
ve bekçi arkadaşların bu kendilerini özel harekatcı gibi görüp
egolu davranmaları kabul edilemez.

SIRADAKİ HABER