EMEKÇİNİN SESİ BOLU'DA!

Ölüm ve sömürü düzenine teslim olmayanların, sermayeye ‘makbul’ olmayan emekçilerin, insanca yaşam ve insanca düzen mücadelesinde yollara düşmüş olanların sesi “Emekçinin Sesi” Bolu’da.

EMEKÇİNİN SESİ BOLU'DA!

Sermaye, iktidardan aldığı güçle emekçilerin haklarına yönelik saldırılarına devam ediyor. Her sektörden işçiler haklarına yönelik gasplara karşı sokaklarda, meydanlarda sesini çıkarıyor. İktidar politikalarına ve sömürüye itiraz ediyor. Tekstil, maden, metal ve daha birçok sektörde emekçiler, alın terinin karşılığını arıyor.

SOL Parti Bolu İl Örgütü üyeleri, bazen işyerinde bir bülten, bazen bir dergi, bazen internet sitesinde bir yazı, bazen sosyal medyada bir haber olarak yoksulun, işçinin yaşamına dokunan Emekçinin Sesi Bülteni'nin Gölyüzü Mahallesi ve hastane kavşağında dağıtımını gerçekleştirdi.


“ÜLKENİN KADERİ İŞÇİ SINIFININ ELLERİNDE
Siyasi iktidarın bir avuç sermayedarı ihya etmek adına pervasızlığı vardırdığı boyut 21. yüzyıl Türkiye'sinde milyonlarca yoksul emekçiyi dondurucu soğuklara rağmen uzayan ucuz ekmek ve yağ kuyruklarına mahkum etmek olmuştur. Sömürücü bir azınlığın çıkarları etrafında inşa edilen bu rejim her geçen gün hayatları allak bullak olan emekçilere bir gelecek vaat etmemektedir. O halde emekçiler de artık kendi çıkarları doğrultusunda birleşmeli, kendi yoluna çizmelidir. İşte bu olduğunda işçi sınıfı ve emekçiler krizin bedelini bu krizi yaratanlara ödetebilecek, kamulaştırmalar doğrultusunda merkezi bir ekonomik planlamanın hayata geçirilmesini sağlayarak bu sömürü düzenini alaşağı edebileceklerdir…”

(Emekçinin Sesi Bülteni baş yazısından kısa bir not..)


 

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2022, 16:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER