GEREDE'DE İŞ CİNAYETİ

Bolu’nun Gerede ilçesinde bulunan jelatin fabrikasında sızan gazdan zehirlenen üç işçi yaşamını yitirirken bir işçi ise ağır yaralandı.

GEREDE'DE İŞ CİNAYETİ

Olay, gece saatlerinde Organize Sanayi bölgesinde bulunan Halavet Jelatin Fabrikası'nda meydana geldi. Gece mesaisinde arıtma vana odasındaki vanaları kontrol etmeye giden işçinin geri dönmemesi üzerine mesai arkadaşı da odaya gitti. Sonrasında da odaya arka arkaya giren işçiler vana odasındaki vanalardan sızan gazdan etkilendi. Son olarak odaya giren işçinin kendisini güçlükle dışarıya attığını fark eden fabrika çalışanları 112 Acil’i arayarak ihbarda bulundu.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri vana odasındaki Mutlu Karataş, Yasin Başyiğit ve Emrah Deniz’in hayatını kaybettiği tespit etti. Odaya son giren Enes Kayış ise ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Kayış’ın da sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Yaşanan olayın ardından fabrikada inceleme yapan AFAD ekipleri zehirlenmelerin yaşandığı vana odasında Hidrojen Sülfür, Amonyak ve Karbonmonoksit gazı tespit etti. Cumhuriyet Savcısı’nın incelemelerinin ardından ölen 3 kişinin cenazesi Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.


AÇILIŞI BAKAN YAPMIŞ

İş cinayetinin yaşandığı Halavet Jelatin Fabrikası'nın geçen seni açılışını ise AKP'li Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile AKP'li Bolu milletvekilleri gerçekleştirmiş. Varank açılış konuşmasında, "Böyle başarılı firmalarımızı, Bakanlık olarak hiçbir zaman yalnız bırakmıyoruz. Halavet Gıda'nın Tuzla'daki fabrikası için olduğu gibi bu fabrikamıza yönelik de yatırım teşvik belgesini daha önce düzenledik. Türkiye'nin gündemini yatırım, istihdam, üretim ve ihracatta tutmakta hükümet olarak kararlıyız. İşte bunun en güzel örneklerinden birinin de açılışını gerçekleştiriyoruz. Açılışını yaptığımız bu tesis de üretim süreçlerinin tamamlanıp incelenebilir arşiv kaydının oluşmasıyla inşallah helal sertifikasını almış olacak." demişti.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER