GEZER İŞÇİLERİ MÜCADELEYE DEVAM EDİYOR

Bolu Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Gezer terlik fabrikasında sendikal mücadele sürüyor.

GEZER İŞÇİLERİ MÜCADELEYE DEVAM EDİYOR

Yaklaşık üç ay önce sendikal örgütlenme çalışmasının başladığı Gezer terlik fabrikasında işçilerin mücadelesi sürüyor. İşverenin sendikal yetkiye itiraz ettiği fabrikada TEKSİF sendikası ve işten atılan Gezer işçileri fabrika önünde beklemeye devam ediyor.

Konuştuğumuz sendika örgütlenme uzmanları ve Gezer işçilerinden aldığımız bilgilere göre ilerleyen süreçte sendikanın genel merkez yöneticilerinin de katılacağı eylemler gerçekleştirilecek.

Kent meydanında kitlesel basın açıklamasının da gündemde olduğunu belirten işçiler mücadelede kararlı olduklarını dile getirdi.

Öte yandan SOL Parti Bolu İl Örgütü de 3 aydan bu yana Gezer işçilerinin yanlarında olmaya devam ediyor. Bugün fabrika önünde bekleyişlerini sürdüren işçilere SOL Parti Merkez İlçe başkanı Özer Çetinkaya’da eşlik etti.

Gazetemize konuşan Çetinkaya: "Buraya her gelişimiz daha güçlü, daha kararlı, daha dirençli oluyor. İşçi sağlığının hiçe sayıldığı bu fabrikada yüzlerce işçi arkadaşımız günde 12 saat çalışıyor. Sendikanın fabrikaya girmesinden de bu yüzden korkuyorlar. İşçilerin örgütlü gücü ile tüm bu zorbalıklara ses çıkartacaklarını çok iyi biliyorlar. Bizler bu sürecin bir parçası olmaya devam edeceğiz. Gezer fabrikasına sendika girecek, günde 12 saat çalışma düzeni sona erecek!” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2023, 11:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bir işçi
Bir işçi - 6 ay Önce

Fabrika Çaışanlarının %80i 12 saat çalışma istiyor...Araştırın..

SIRADAKİ HABER