KOMŞUDA, İŞÇİLER FABRİKADA EYLEM BAŞLATTI

Beyköy Organize Sanayi Bölgesinde bulunan MAS-DAF fabrikasında çalışan 120'ye yakın işçi, hak ve emeklerinin karşılığını alamadığı gerekçesiyle fabrika yönetimine karşı eyleme geçti.İşçiler, bugün itibariyle iş durdurma eylemi yapıp sabaha kadar fabrikadan ayrılmama kararı aldı.

KOMŞUDA, İŞÇİLER FABRİKADA EYLEM BAŞLATTI

Düzce Beyköy Organize Sanayi Bölgesinde bulunan MAS-DAF fabrikasında işçiler haksızlığı ve çalışma koşullarına karşı eylem başlattı.

Fabrikada ağır çalışma koşullarına rağmen haklarını ve emeklerinin karşılığını alamayan 120'ye yakın işçi, fabrikada sabaha kadar bekleme kararı aldı.

Düzce yerel gazetesinde yer alan haberde, "Fabrika’nın personel müdürü olduğu iddia edilen Sinan Akduman isimli bir şahıs, Basın mensuplarını yaka paça dışarı çıkarıp içeride her hangi bir eylemin bulunmadığını herkesin mutlu bir şekilde çalıştığını ifade etti. Fabrika personel müdürü Sinan Akduman’ın endişeli ve saldırgan tavrından samimiyetsiz olduğunun anlaşılması Haber ekibimizi harekete geçirdi. İçerideki çalışanlarla irtibat kuran muhabirimizin elde ettiği bilgiler ve görüntüler, Sinan Akduman’ın yalan konuştuğunu ve haklarını savunmak isteyen emekçilerin haklarını umursamadığını gözler önüne serdi" denildi.“EYLEM SABAHA KADAR DEVAM EDECEK"
Sabah başlayan iş bırakma eyleminin, yarın sabaha kadar devam edeceği kaydedildi. Fabrika işçilerini evlerine götürmek üzere gelen servislerin boş bir şekilde geri döndükleri gözlemlendi.Öte yandan DİSK’e bağlı Birleşik Metal İş Sendikası Başkanı Talat Çelik’te haber ekibimiz gibi konuyu yakından takip etmek adına Fabrika önüne geldi.Fabrika önünde sözlü bir açıklama yapan Sendika Başkanı Çelik: “biz sendika olarak bu iş yerinde 2010 yılında da örgütlendik. İşveren o zaman da itiraz etmişti. bu oluşuma ve bütün çalışanları işten çıkardı. Aradan 10 yıl geçti ve çalışanlar yine bizim sendikamıza üye oldular, yine yetki aldık. İşveren yine yetkiye itiraz etti. Şimdi de işçinin zam talebini karşılamamak adına, mahkeme kararıyla ispatlanmış işçi düşmanlığı güden hareketlerine devam ediyor. İşçiler de bunun karşısında “Yeter Artık” dedi ve fabrika sahibinin açıklama yapmasını bekliyor" ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2022, 11:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER