SİNBO DİRENİŞÇİLERİ 9. KEZ GÖZALTINA ALINDI!

Sinbo işçisi Dilbent Türker ve Tüm Otomativ ve Metal İşçileri Sendikası (TOMİS) İstanbul Temsilcisi Onur Eyidoğan, işçi Türker’in işe iade talebi ve kod-29’a karşı başlattıkları direnişin 198. gününde Ankara yürüyüşlerinin 11. gününde Bolu İzzet Baysal Caddesi’nde saat 08.30’da gözaltına alındı.

Haber: Ahin ASLAN

Sinbo işçisi Dilbent Türker ve Tüm Otomativ ve Metal İşçileri Sendikası (TOMİS) İstanbul Temsilcisi Onur Eyidoğan, işçi Türker’in işe iade talebi ve kod-29’a karşı başlattıkları Ankara yürüyüşlerinin 11. gününde Bolu’da İzzet Baysal Caddesi’nde gözaltına alındı.

İnsanca çalışma ve insanca yaşam taleplerini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na iletmek için Ankara’ya yürüyüş gerçekleştiren TOMİS temsilcisi Onur Eyidoğan ve Sinbo direnişçisi Dilbent Türker, 9 Ağustos Pazartesi Günü saat 18.30’da İzzet Baysal Anıtı önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.

GÖZALTI SIRASINDA DARP
Bugün (Salı) sabah saat 08.30’da İzzet Baysal Caddesi’nde bulunan İzzet Baysal Anıtı önüne geçmek isteyen TOMİS temsilcisi Onur Eyidoğan ve Sinbo direnişçisi Dilbent Türker, Güvenlik Şube ekipleri tarafından ifadeleri alınmak üzere gözaltına alındı.  Gözaltı sırasında darp edilip susturulmaya çalışılan direnişçiler, ifadeleri alınmak üzere İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

11 günde 9 kez gözaltına alınan Sinbo direnişçilerinin, bugün saat 19.00'da Sincan tren istasyonu önünde eylem yapılacağı duyuruldu.

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2021, 17:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER