SOL PARTİ: KÖROĞLU KOOPERATİF İŞÇİLERİNİN HAKKINI VERİN!

Köroğlu Kooperatif’e bağlı konserve fabrikası ve mantar üretim fabrikasında işçilerin bir süredir maaşlarını alamaması üzerine Sol Parti Bolu İl Örgütü açıklama yayınladı.

SOL PARTİ: KÖROĞLU KOOPERATİF İŞÇİLERİNİN HAKKINI VERİN!

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın açılışını yaptığı, Bolu Belediye’sinin iştiraki taşeronu olan Bolu Bel AŞ’nin %93 hissesinin olduğu fabrikalarda çalışan işçilerin maaşları yatırılmıyor.

Mesai ücretlerinin ödenmemesi ve servis sorunları gibi başka sorunların da boy gösterdiği fabrikaya ilişkin olarak Sol Parti Bolu İl Örgütü yazılı bir açıklama yayınladı.

Açıklama şöyle:

KÖROĞLU KOOPERATİF İŞÇİLERİNİN HAKKINI VERİN!

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın büyük övgüler ile küçük tarım üreticisini destekleme ve aynı zamanda istihdam sağlama amacıyla açılışını yaptığı ve %93’lük payının Bolu Bel. A.Ş'ye ait olduğu Köroğlu Kooperatif fabrikalarında çalışan işçilerin ücretleri bir süredir ödenmemekte.

Bunun yanında kooperatife bağlı mantar üretim ve konserve fabrikasında düzensiz mesai sonucunda oluşan servis sorunu ve mesai ücretlerinin de ödenmemesi gibi daha birçok hak gaspı söz konusudur.

Her geçen gün artan hayat pahalılığı ile derinleşen ekonomik kriz hali hazırda işçilerin belini bükmüşken bir yandan da işçilere maaş ödenmemesi kabul edilemez!

Bu zorbalığa karşı Köroğlu Kooperatif işçilerinin yanındayız.

Mantar üretim ve konserve fabrikalarında işçilerin ücretleri derhal verilmeli, tüm mağduriyetleri giderilmelidir.

İşçiler değil krizi yaratanlar bedelini ödesin!

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER