“AİLE SİGORTASI” PROJESİNE AKP'DEN SADECE BİR 'EVET' OYU

Bolu Belediyesi'nin “Aile Sigortası” projesi ile 4 bin aileye her ay 2 bin TL olarak yapacağı yardıma AKP’den 3 “hayır” oyuna karşı sadece 1 “Evet” oyu çıktı.

“AİLE SİGORTASI” PROJESİNE AKP'DEN SADECE BİR 'EVET' OYU

Bolu Belediye Meclisi Ağustos Ayı 2’nci Birleşiminde Bolu’daki yoksulların, ihtiyaç sahiplerini yüzünü güldürecek tarihi bir karar alındı.

Tanju Özcan başkanlığında gerçekleşen toplantıda, Plan-Bütçe Komisyonunda görüşülerek Meclis’e sunulan “Aile Sigortası” projesi oy çokluğuyla kabul edildi.

AKP'DEN SADECE 1 EVET OYU
Tarihi oylamada Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti Meclis Üyeleri grup halinde “Evet” oyu kullanırken, AKP’den 3 “hayır” oyuna karşı sadece 1 “Evet” oyu çıktı. Burak Balaban, Şaziye Turan ve Semih Dimicioğlu “Aile Sigortası”na destek vermeyerek “hayır” oyu kullanırken, sadece Hacer Çınar “Evet” dedi, diğer üyeler de “çekimser” oy kullandı.

2 BİN TL KADINLARIN HESAPLARINA YATIRILACAK
Bolu Belediyesi  “Aile Sigortası” projesi kapsamında, Bolu’da ikamet eden 4 bin aileye her ay 2 bin TL nakdi yardım yapacak. Belediyenin Sayıştay onaylı Sosyal Yardım Yönetmeliğine göre yapılacak 2 bin TL’lik nakdi yardım, ailedeki kadının banka hesabına yatırılacak. Bu sayede kadın, evin ve çocuklarının ihtiyaçlarını daha kolay karşılayabilecek.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2022, 13:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER