AKARYAKITA 1 LİRA ZAM YOLDA!

Ekonomist Oğuz Demir, akaryakıtta şubat ayının sonuna doğru 1 liralık artış beklediklerini ifade etti.

AKARYAKITA 1 LİRA ZAM YOLDA!

Türkiye, 2022 yılının ilk saatlerinden bu yana, zam haberleriyle uyanmaya devam ediyor.Ekonomist Oğuz Demir, akaryakıta beklenen 1 liralık yeni zammın döviz kurundan veya petrol fiyatlarındaki artışlardan kaynaklanmadığını belirterek, zammın istasyonlara verilecek komisyonların artırılmasından kaynaklanacağını açıkladı. Demir, "Şunu çok iyi biliyoruz ki hükümet sermayenin zarar görmesini göze almıyor. Artışlar yine vatandaşın cebine yansıyacak" dedi.

KOMİSYONA YAPILACAK HER ARTIŞ VATANDAŞA YANSIYACAK
halktv.com.tr'den Hava Asal'a konuşan Demir, "Akaryakıt istasyonlarının karları bir hayli düşmüş durumda. Hem dövizdeki dalgalanma hem de petrol fiyatlarındaki artış akaryakıt fiyatlarına da yansımaya devam ediyor. İstasyonların karları düştüğü için eskisi kadar rahat hareket edemiyorlar. Komisyona yapılacak her artış vatandaşa yansıyacak. Bu artışın mart ayında gerçekleşmesi bekleniyordu" dedi.

1 LİRA ZAM ŞUBAT AYINDA KAPIDA
"Şu an yapılacak her artışı enflasyon rakamlarını yukarıya doğru iteceği için akaryakıta yapılacak zammı geçiktirdiklerini" ifade eden Oğuz Demir akaryakıtta şubat ayının sonuna doğru 1 liralık artış beklediklerini aktardı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER